Jak co roku dni Ostrowca Świętokrzyskiego obfitowały w wiele wyjątkowych wydarzeń. Jednym z nich było przygotowane na zlecenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski stoisko edukacyjno-informacyjne w ramach zadania „Ostrowiec Świętokrzyski – miasto z klimatem”. 

W parku miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 17 czerwca mieszkańcy miasta mogli porozmawiać z ekspertem na temat szkodliwości niskiej emisji, możliwości zapobiegania temu zjawisku oraz dbałości o czystość powietrza.

Zabawy z klimatem

Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Pracownicy Działu Edukacji Ekologicznej firmy Abrys, odpowiedzialnej za zorganizowanie i obsługę stoiska, przygotowali edukacyjne gry i zabawy dla dzieci, w tym cieszące się dużym zainteresowaniem konkursy z nagrodami, takie jak koło fortuny pn.  „Wkoło niskiej emisji”, konkurs plastyczny „Niska emisja w naszych oczach” czy tor przeszkód „Ekozmagania”. Do wygrania były książki, komiksy oraz piłki.  Dodatkowo dzieci brały udział w warsztatach dotyczących kreatywnego wykorzystania odpadów. Przy odrobinie chęci i cierpliwości najmłodsi mogli wykonać dla siebie recyklingową biżuterię, breloki i bransoletki. Dla osób lubiących pogłówkować, przygotowano do ułożenia puzzle XXL oraz warsztaty pod nazwą „Kilowaty zabawy”, w ramach których młodzi odkrywcy zasilali zegarek dzięki zbudowanym przez z siebie z warzyw, owoców i elektrod ogniwom elektrycznym.

Przygotowanie i obsługa stoiska edukacyjno-informacyjnego w zakresie ochrony powietrza podczas Dni Ostrowca 2018  w została zrealizowana w ramach zadania „OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – MIASTO Z KLIMATEM”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Archiwum ABRYS

 

Sprawdź, co działo się tam rok wcześniej!

Ostrowiec Świętokrzyski edukuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię