Keyboard of laptop closeup

Listopad był miesiącem, w którym odbyły się wyjątkowe spotkania w ramach II edycji akcji ?EKO Pomoc ERP?. Europejska Platforma Recyklingu przekazała laptopy i komputery stacjonarne do zdalnego nauczania dla ponad 30 uczniów!  Akcja organizowana jest od czerwca br. i objęła swoim zasięgiem różne województwa na terenie kraju. 

Z powodu pandemii koronawirusa placówki oświatowe musiały przejść na nauczanie on-line. Niestety w wielu domach brakuje komputerów, w rodzinach wielodzietnych jest ich niedostateczna  ilość, a w innych dzieci zmuszone są dzielić komputer z rodzicami, którzy również pracują zdalnie. Ośrodki Pomocy Społecznej z terenu Grodziska Mazowieckiego i Góry Kalwarii wytypowały najbardziej potrzebujących uczniów do udziału w programie ?EKO Pomoc ERP?. Z kolei w warszawskiej szkole laptopy trafiły nie tylko do uczniów, ale także do nauczycieli i terapeutów, z uwagi na szczególny charakter placówki. 

Szkoła Podstawowa Wspierania Rozwoju z Warszawy, gmina Grodzisk Mazowiecki i gmina Góra Kalwaria od lat biorą udział w różnych konkursach ekologicznych. Uczniowie szkół bardzo się w nie angażują i zostało to docenione!

Szkoła Podstawowa Wspierania Rozwoju jest placówką niepubliczną, ale bezpłatną. Rodzice (często będący w trudnej sytuacji) nie płacą czesnego. Szkoła prowadzona jest przez Fundację Wspierania Rozwoju Dziecka i utrzymuje się z subwencji oświatowej oraz darowizn. Uczniowie, którzy uczęszczają do szkoły mają szczególne potrzeby, często są to dzieci autystyczne, dlatego w klasach uczy się maksymalnie 10 uczniów, a na każdej lekcji obecnych jest dwóch nauczycieli (z czego jeden jest terapeutą) – powiedziała Magdalena Zawadzka, dyrektor Szkoły Podstawowej Wspierania Rozwoju w Warszawie.

Oprócz laptopów i komputerów Europejska Platforma recyklingu przygotowała dla uczniów specjalną e-lekcję przyrody, z której dzieci będą mogły dowiedzieć się czym jest tzw. Re Use, czyli ponowne użycie.

Jako ERP Polska od wielu lat zajmujemy się edukacją ekologiczną. Dzisiaj, w dobie pandemii koronawirusa edukacja ta przyjęła zupełnie inną formę. Aby uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach konieczny jest dostęp do komputera lub laptopa. Nie zawsze jednak potrzebny jest sprzęt najnowszej generacji. Okazuje się, że komputerom, których inni chcą się pozbyć można nadać drugie życie, pod warunkiem, że wcześniej trafią one we właściwe miejsce. Dlatego podjęliśmy decyzję, że wspólnie z zakładami MB Recykling, Terra Recycling i  Polblume naprawimy ponad 30 komputerów i przekażemy je do ponownego wykorzystania przez uczniów. Mamy nadzieję, że będą im służyć jeszcze przez wiele lat –  powiedział Mikołaj Józefowicz,  dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE  i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Wideo z wręczenia laptopów w warszawskiej szkole:
 
Fot. ERP
Fot.  wprowadzające Depositphotos/vlad_star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię