W Kobyłce na Placu 15 Sierpnia odbył się 21 „Eko piknik dla rodziny i zwierzaka”. W jego ramach 21 września dla mieszkańców miasta przygotowano szereg atrakcji, w tym pokazów, warsztatów edukacyjnych i konkursów!

Impreza stanowiła jeden z elementów tegorocznego „Pożegnania z latem w Kobyłce”, współorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury. W godzinach od 12.30 do 15.30 chętni mogli bezpłatne zachipować swojego psa, dowidzieć się, jak dbać o zwierzaki i jak postępować, aby zachować bezpieczeństwo własne oraz zwierząt. Zwieńczeniem pokazu była demonstracja umiejętności psa policyjnego.

Ekowarsztaty

Na pikniku w Kobyłce dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys zaoferował najmłodszym warsztaty związane z odnawialnymi źródłami energii, wytwarzaniem użytecznych przedmiotów z odpadów, a także zabawę koło fortuny, w której pytania i zagadki dotyczyły zagadnień ochrony środowiska.

W ramach zajęć „Kilowaty zabawy” dzieci za pomocą ręcznego generatora energii lub minipaneli fotowoltaicznych wprawiali w ruch wiatraczki i obrotowe kolorowe tarcze oraz wytwarzali dźwięki. Ponadto chętni mogli też wygenerować elektryczność, tworząc ogniwa z warzyw i owoców, dzięki czemu wyświetlacz małego zegarka otrzymywał energię wystarczającą do pokazywania godziny.

Przy kolejnym stanowisku dzieci przyozdabiały słoiki i stalowe puszki po warzywach, tworząc w ten sposób ekoorganizery, w których przechowuje się np. kredki, pisaki czy pędzelki. Wielu młodych artystów podjęło to wyzwanie i tworzyło bardzo efektowne pojemniki na biurkowe różności.

Koło fortuny i przedstawienie

Kolejnymi atrakcjami przygotowanymi przez Dział Edukacji Ekologicznej była zabawa w koło fortuny. Dzieci, kręcąc, kołem losowały zadanie, a po jego poprawnym wykonaniu otrzymywały nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Kobyłka, a także upominki-niespodzianki od firmy Abrys w postaci gier karcianych „Dymonek”.

Finałem ekopikniku w Kobyłce było przedstawienie „Na ratunek Czystolandii”. Dzieci obserwowały, jak wesoła pszczółka znajduje mapę do tajemniczej krainy. Kiedy bohaterka do niej dotarła, okazało się, że krajobraz tonie w śmieciach, których nikt nie segreguje. Pszczółka postanowiła więc zrobić wszystko, aby Czystolandia odzyskała swój naturalny blask. Ta pouczająca historia uświadomiła najmłodszym, że środowisko oraz powietrze są naszymi wspólnymi dobrami, o które należy szczególnie mocno dbać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię