Już za dwa tygodnie we Wrocławiu tryumf będą święcić dwa kółka – w Dzień Matki odbędzie się w tym mieście wyjątkowe wydarzenie proekologiczne pod hasłem: EkoRower. Rodzina na rowerze!

Jeśli preferujesz leżenie na kanapie lub odwiedzanie galerii handlowych w wolnych chwilach, to EkoRower na pewno nie jest dla Ciebie. Jest za to dla osób, które cenią sobie zdrowy i aktywny styl życia. Ta pozytywnie nakręcona inicjatywa ma pomóc w odkyrwaniu przyjemności o wygody wynikającej z jazdy rowerem. Podczas imprezy odbędą się quizy ekologiczne, pokazy rowerowe, malowanie rowerów, warsztaty rowerowe, seminaria oraz rozwiązanie konkursu filmowego.

Ponadto EkoRower to zbiórka zużytych tonerów i kartridży – będą one przeliczane na sadzonki dębu, by wspólnie "dotlenić Wrocław".
Przy okazji imprezy EkoRower trwa konkurs filmowy – nakręć trwający 30 sekund film o ekologii lub rowerze. Film nakręcony komórką, kamerą lub aparatem fotograficznym musi zaczynać się od jednego ze stwierdzeń: „Lubię rower bo…” lub „Lubię ekologię bo…”.

Ale nie o jednoślady tu tylko chodzi! EkoRower to przede wszystkim czas spędzony aktywnie, rodzinnie, ekologicznie i rozwojowo. Organizatorzy przygotowali warsztaty plastyczne dla najmłodszych, szkolenia dot. wyprawy rowerowej, bycia eko w domu, pracy, na zakupach, recyklingu. Niespodzianką będzie również samochód elektryczny, prezentowany dzięki uprzejmości Straży Miejskiej z Wrocławia —  mówi Aleksandra Chmiel współorganizatorka imprezy.

Celem EkoRoweru jest również zbiórka zużytych kartridży i tonerów, które na EkoRowerze zostaną przeliczone na sadzonki drzewek, dotlenią nas i nasze środowisko. Dlatego już dziś zachęcamy osoby prywatne, wrocławskie uczelnie, przedsiębiorstwa i urzędy do zbierania niepotrzebnych kartridży, których nie można wyrzucać do zwykłych pojemników na odpady.

Na profilowym Facebooku prowadzone są zapisy na akcję pt. Malowanie Rowerów. Wystarczy dołączyć do wydarzenia, przynieść swój rower i pobudzić wyobraźnię.
Organizatorzy zapraszają 26 maja 2013 w godzinach 11:00-18:00, Wrocławskie Centrum Kongresowe, Hala Stulecia. Wstęp wolny!
Strona internetowa: www.ekorower.com
Facebook: www.facebook.com/Ekorower

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwój, a współorganizatorem Hala Stulecia.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię