Memo to jedna z pierwszych gier wszystkich dzieci – jest prosta, wspiera wszechstronny rozwój dziecka, pomaga ćwiczyć pamięć i koncentrację, ale rozbudza również  zainteresowanie otaczającą nas przyrodą. Odnajdywanie par daje dużo radości zarówno maluchom, jak i starszym graczom. Seria memory ŚWIAT WOKÓŁ NAS to dodatkowo źródło konkretnej wiedzy o otaczającej nas przyrodzie – nie abstrakcyjnej, tylko tej z naszego najbliższego otoczenia.

Przez zabawę dzieci uczą się bardzo szybko, a umiejętność rozpoznania konkretnego gatunku w czasie spaceru daje im wielką satysfakcję. Dla wszystkich wielbicieli owadów mamy bardzo dobrą wiadomość – na rynku pojawiło się właśnie edukacyjne memo poświęcone małym mieszkańcom naszych ogrodów i lasów. OWADY. ŚWIAT WOKÓŁ NAS to już druga część po PTAKACH powstającej właśnie serii gier o otaczającej nas przyrodzie. Z uwagi na wyjątkowe walory dydaktyczne gry, portal ZielonaLekcja.pl objął patronat medialny nad tym wydawnictwem!

Pamiętajmy o tym, że dzieci mniej będą bały się owadów, które poznają. Warto więc poszukać dodatkowych informacji o obyczajach naszych małych sąsiadów.

OWADY. ŚWIAT WOKÓŁ NAS to piękne kolory, łamiące język nazwy i wiele niespodzianek! Sami zobaczycie ile owadów spotykacie na co dzień nie mając pojęcia nawet o tym jak się nazywają! Dużo przyjemności daje poznawanie ich w czasie zabawy. Dołączcie do niej koniecznie! To dopiero początek przygody.

W pudełku znajdziecie 20 gatunków owadów (umieszczonych w sumie na 40 żetonach), które zamieszkują blisko nas: w parku, ogrodzie, na skwerze. Poznacie m. in. błyszczkę jarzynówkę, pasikonika zielonego i konika polnego, zgniłówkę pokojową, żuka wiosennego i pokątnika złowieszczka. Czy już jesteście ciekawi jak wyglądają? Każdy owad jest podpisany prostym krojem pisma, co pozwala nawet uczącym się czytać dzieciom na odczytanie jego nazwy.

Gra jest zarówno ciekawą propozycją spędzenia czasu, jak i przydatną pomocą szkolną. Może być atrakcyjnym elementem wyposażenia szkolnej sali, jak i mądrym prezentem dla dzieci. Łamiące języki nazwy owadów sprawiają, że gra może być także urozmaiceniem zajęć logopedycznych.

Od roku na rynku dostępna jest pierwsza część serii PTAKI. ŚWIAT WOKÓŁ NAS. Dzięki ujednoliconemu rewersowi gry można połączyć, a wykorzystanie w partii 80 żetonów to wyzwanie nawet dla zaprawionych w planszówkach rodziców!

WYDAWCA: JACOBSONY  www.jacobsony.plwww.facebook.com/PTAKI.SWIAT.WOKOL.NAS

OPIS PRODUKTU:
format pudełka: 17 x 17 x 4 cm, zawartość: pudełka: 40 żetonów formatu 5 x 5 cm.
Z dumą informujemy, iż gra w całości wyprodukowana  jest w Polsce.
Gra przeznaczona jest dla dzieci od lat 4.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię