EKOdekalog to zbiór dziesięciu prostych zasad, których przestrzeganie powinno pomóc Twojej firmie wejść na ekologiczną ścieżkę. Zasady te odnoszą się do codziennych działań związanych z postępowaniem z odpadami, energią, wodą, materiałami firmowymi, a nawet gadżetami. Ekodekalog zachęca także do zaangażowania w sprawy ochrony środowiska oraz do stałego podnoszenia świadomości ekologicznej czy to samodzielnie czy we wsparciu zewnętrznych podmiotów.

„Zachęcamy gorąco firmy do przyjęcia opracowanego przez nas EKOdekalogu, który umieszczony w widocznym miejscu w firmie powinien pomoc pracownikom w ich ekozachowaniach. – mówi Magdalena Bielak, pełnomocnik zarządu ds. marketingu w firmie Abrys – Jesteśmy przekonani, że wdrożenie zasad Ekodekalogu może przynieść wiele korzyści zarówno firmie, jak środowisku”.

Ekodekalog został przygotowany w dwóch wersjach, dla podmiotów mniej i bardziej zaawansowanych, gdy chodzi o wdrażanie zasad ekologii. Dla firm, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ekologią kluczowym sformułowaniem w każdym punkcie jest „Staramy się”, które czyni zasady mniej rygorystycznymi. Firmom, które są już na ekologicznej ścieżce proponujemy Ekodekalog, w którym każdy punkt ma brzmienie konkretnego zobowiązania.

Ekodekalog do pobrania (możliwość wydruku w formacie A4 lub A3)

Ekodekalog – wersja podstawowa

Ekodekalog – wersja zaawansowana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię