W niedzielę, 24 lipca odbyła się kolejna wycieczka edukacyjna. Tym razem trasa wiodła od budynku Karkonoskiego Banku Genów w Jagniątkowie przez Rozdroże pod Jaworem do Czarnego Kotła, a następnie na Rozdroże pod Śmielcem i Koralową Ścieżką w dół – mijając po drodze grupę skalną Paciorki – z powrotem do Jagniątkowa.

Tematem pięciogodzinnej wycieczki były „Rośliny naszych gór” – uczestnicy spotkania mogli się zatem zapoznać z piętrami roślinności i ekosystemami występującymi w Karkonoszach, zbiorowiskami oraz poszczególnymi gatunkami roślin, jakie można spotkać wędrując szlakami Karkonoskiego Parku Narodowego. W trakcie wycieczki poruszono też zagadnienia związane z przebudową i ochroną drzewostanów, a także omówiono rolę martwego drewna w lesie.

To duża różnica poznawać gatunki roślin w ich naturalnym środowisku, w lesie, a uczyć się ich z książek czy na wykładach – mówi Ola, uczestniczka niedzielnej wycieczki, a ponadto słuchaczka kursu przewodników sudeckich – Te praktyczne informacje na temat rozpoznawania roślin przydadzą mi się podczas wycieczek, które w przyszłości sama będę prowadzić.

Terminarz następnych wycieczek:
30 VII    Karkonosze z lotu ptaka, czyli co fruwa i ćwierka w kosówce i świerkach
30 VII    Do Wodospadu Szklarki
31 VII    Co to jest las
6 VIII    Dla tych, co ledwo wystają z trawy i ich rodziców. Wycieczka dla najmłodszych.
7 VIII    Lodowce w Karkonoszach – po czym poznać że tu były?
13 VIII    Tropem górskiej rzeki.
14 VIII    Gospodarz lasu – Natura i człowiek
21 VIII    Zamieranie lasów – dzieło człowieka czy Przyrody?
26 VIII    Przyroda wokół nas
27 VIII    Siedliska zwierząt (zalecane zabranie lornetek, turystycznego obuwia, odzieży przeciwdeszczowej, podręcznej apteczki i dobrego humoru)
27 VIII    Mała Arktyka w Górach Olbrzymich

Źródło: www.kpnmab.pl

To duża różnica poznawać gatunki roślin w ich naturalnym środowisku, w lesie, a uczyć się ich z książek czy na wykładach – mówiła Ola, uczestniczka niedzielnej wycieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię