Jak płacić mniejsze rachunki za energię elektryczną i cieplną w domu, biurze, urzędzie? Jak wydajnie korzystać z urządzeń i przy okazji dbać o środowisko? Dzisiaj w Poznaniu odbędzie się XVI Wielkopolskie Forum Ekologiczne poświęcone sprawom energii. Wstęp na spotkanie jest wolny!

Tematem przewodnim październikowego Forum będzie kwestia oszczędzania energii, która ma znaczący wpływ na zmiany klimatu. Zostanie przedstawionych szereg możliwości i rozwiązań służących zmniejszeniu poboru energii elektrycznej i cieplnej. Prelegenci przybliżą kwestie produkcji prądu i ciepła z energii słonecznej, termomodernizacji budynków, efektywnego korzystania ze sprzętów elektrycznych pozwalające nie tylko na realne obniżenie wysokości rachunków. To także zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery, zahamowanie globalnego ocieplenia oraz dbałość o "własną kieszeń" i środowisko.

Celem Debaty podsumowującej Wielkopolskie Forum Ekologiczne jest wymiana poglądów i opinii uczestników spotkania. Organizatorzy pragną zwrócić uwagę na zagrożenia, a także chcą kształtować proekologiczną motywację w działaniach władz, przedsiębiorców, organizacji oraz mieszkańców – jaka jest konieczna do poprawy stanu środowiska. Założeniem organizatorów jest zwiększenie świadomości na temat szanowania zasobów energetycznych, wskazanie nie tylko korzyści środowiskowych, ale również zysku ekonomicznego płynącego z tego typu działań.

Wielkopolskie Forum Ekologiczne jest cyklicznym spotkaniem poruszającym problemy związane z ochroną środowiska oraz prezentujące najważniejsze działania w zakresie ochrony środowiska w Wielkopolsce. 

Informacje organizacyjne

  • Termin Forum: 14 października 2009 r.
  • Miejsce Forum: Sala Sesyjna Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Al. Niepodległości 16/18, Poznań
  • Biuro Forum czynne będzie przed Salą Sesyjną od godz. 9:00 dnia 14 października 2009 r. do zakończenia Forum 
  • Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmianw programie
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń

Kontakt

Dodatkowych informacji na temat Forum udzieli:
Magdalena Nyćkowiak
tel.: (061) 655 81 20, fax.: (061) 655 81 01
e-mail: m.nyckowiak@abrys.pl, www.abrys.pl

Informacji na temat możliwości prezentacji oferty
firmy podczas Forum udzieli:
Paweł Szadziewicz
tel.: (061) 655 81 24, kom.: 608 376 797
e-mail: promocja@abrys.pl, www.abrys.pl
 

Źródło: Abrys

Założeniem organizatorów jest nie tylko zwiększenie świadomości nt. szanowania energii, ale i wskazanie korzyści ekonomicznych.

Kwestia oszczędzania energii ma znaczący wpływ na zmiany klimatu.

Organizatorzy pragną zwrócić uwagę na zagrożenia, a także chcą kształtować proekologiczną motywację w działaniach władz i przedsiębiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię