Muzeum Pałac w Wilanowie

Muzeum Pałac w Wilanowie

Muzeum Pałac w Wilanowie

Muzeum Pałac w Wilanowie

Muzeum Pałac w Wilanowie

Muzeum Pałac w Wilanowie

Elementem pedagogiki muzealnej adresowanej do wszystkich grup wiekowych, grup zorganizowanych (głównie grup szkolnych) i klientów indywidualnych jest uwrażliwienie na wartość zabytków i przyrody (wspólnotę kultury i natury). Dlatego też w Muzeum Pałacu w Wilanowie utworzyliśmy wszechstronną ofertę edukacji kulturalnej i edukacji przyrodniczej.

Program przyrodniczy Muzeum Pałacu w Wilanowie zawiera:

  • spotkania przyrodnicze dla szkół (od przedszkoli do liceum),
  • weekendowe warsztaty rodzinne,
  • wycieczki przyrodnicze,
  • plenerowe warsztaty przyrodnicze skierowane do gości ogrodów,
  • przyrodnicze konkursy (np. fotograficzny), wystawy.

Zajęcia prowadzone są na terenie zabytkowych ogrodów w różnych stylach – barokowym oraz krajobrazowym. Ogrody wilanowskie znajdują się nad wiślanym starorzeczem, nieopodal zaś mieści się widoczny z terenu ogrodów rezerwat przyrody Morysin. Tematyka zajęć odnoś się zarówno do kwestii przyrodniczych, jak i przyrodniczo-historycznych, mówimy więc o sposobach obserwacji zwierząt i roślin, uczymy rozpoznawania gatunków, jak również odnośmy się do zagadnień związanych z ogrodnictwem, folwarkiem króla Jana III Sobieskiego czy historią o jego czworonożnym pupilu – wydrze zwanej Robakiem. Zajęcia w czasie ładnej pogody odbywają się w terenie, gdy zaś warunki atmosferyczne nie pozwalają na poprowadzenie zajęć w parku – w namiocie lub sali edukacyjnej.

Szczegółowe informacje o spotkaniach, jak również kwestie organizacyjne znajdują się na stronie Muzeum: www.wilanow-palac.pl.

Kontakt:

Muzeum Pałac w Wilanowie
ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16
02-958 Warszawa

Dział Edukacji Muzealnej
tel. 22 842 81 12
edukacja@muzeum-wilanow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię