Polana Siwica to florystyczny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Nieborów w obrębie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Nazwa ścieżki

"Kręgowce lądowe Polany Siwica" (Bolimowski Park Krajobrazowy w Skierniewicach, ul. Jagiellońska 29, Skierniewice)

Długość ścieżki ok. 5 km
Czas przebycia  ok. 1 h
Trasa (miasta) Rezerwat „Polana Siwica” i okolice, zwiedzanie WYŁĄCZNIE w obecności pracownika Bolimowskiego Parku Krajobrazowego!
Opis (krótki) Ścieżka prowadzi przez możliwie dostępne i najbardziej zróżnicowane fragmenty polany, wkraczając do podmokłego lasu olchowego i borów sosnowych. Dla chętnych przedstawiono również propozycję wydłużenia trasy i przejścia ścieżką o długości ok. 2 km, określoną na mapie jako „wariant dodatkowy”. Prowadzi ona drogą przez lasy gospodarcze otaczające polanę i dochodzi do jej krawędzi.

Czy wiesz, że

Kręgowce charakteryzuje skomplikowany układ nerwowy, składający się z części ośrodkowej (mózg i rdzeń kręgowy, położony po stronie grzbietowej) oraz obwodowej (nerwy odchodzące od rdzenia kręgowego), dobrze rozwinięte są narządy zmysłów. Przewód pokarmowy jest różnie zbudowany w zależności od rodzaju pobieranego pokarmu, zawsze występują gruczoły trawienne: wątroba i trzustka. Narządami oddechowymi są skrzela – u kręgowców wodnych i płuca – u kręgowców lądowych.

Źródło: Bolimowski Park Krajobrazowy

Kręgowce to najliczniejszy podtyp strunowców (Chordata); obejmujący kręgouste, ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki. / Fot. Peter Suneson, www.sxc.hu

Mapka poglądowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię