Wycieczka będzie atrakcją dla historyków, geografów i przyrodników. W trakcie spaceru można zobaczyć m.in. takie odmiany rośliny, jak paprotka zwyczajna, kopytnik zwyczajny, przylaszczka, jeżyny, tarnina, śnieżyczka, przebiśnieg, zawilec, miodunka ćma oraz oman wąskolistny.

Nazwa ścieżki Ruiny zamku (Szkoła Podstawowa
Bochotnica, ul. Zamłynie 1, 24-120 Kazimierz Dolny
tel. (081) 882-84-64, e-mail:    sp-bochotnica-apisula@oswiata.org.pl )
Długość ścieżki  
Czas przebycia 2 h
Trasa (miasta) Bochotnica: Szkoła podstawowa – przystanek PKS i MZK – studnia – ul. Podzamcze – ruiny zamku – kapilica mauzoleum – głębocznica – przystanek PKS i MZK
Opis (krótki)

Ścieżka pozwala oglądać ruiny zamku "Esterka" oraz zapoznać się z legendą o nim. Można zobaczyć profile glebowe i systemy korzeniowe.  Początek trasy znajduje sie na przystanku autobusowy, następnie należy iść w stronę skrzyżowania, mijając małą drewnianą studzienkę.

Następnie wchodzimy w uliczkę, znajdującą się przy studni, należy skręcić w lewo i udać się wdłuż ulicy Podzamcze. Nastęnie dochodzimy do wzniesienia po prawej stronie drogi, wchodzimy na wzgórze, idziemy wdłuż zabudowań gospodarskich i dochodzimy  po 200 m do pomnika upamiętniającego wydarzenia "Krwawej Środy". Skręcając w lewo, dochodzimy do zamku.

Wracamy  na szlak – należy iść prosto, a na rozwidleniu dróg, skręcić w prawo. Idąc polną drogą ok. 1000 m, dochodzimy do głębocznicy (głębocznica to mała forma erozyjna). W głębocznicy można zobaczyć takie rośliny, jak paprotka zwyczajna, kopytnik zwyczajny, przylaszczka, jeżyny, tarnina, śnieżyczka, przebiśnieg, zawilec, miodunka ćma oraz oman wąskolistny.

Podczas spaceru ścieżką można zobaczyć m.in. paproć zwyczajną. / Fot. goodmorph, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię