Ścieżka jest przystosowana do zwiedzania przez grupy turystyczne ze szczególnym nastawieniem na wycieczki szkolne, dla których została stworzona „klasa leśna”, w której można przeprowadzić „lekcje żywej przyrody”.

Nazwa ścieżki Leśna ścieżka dydaktyczna “Koniuszanka”
(Nadleśnictwo Nidzica,
13-100 Nidzica,
ul. Dębowa 2a,
tel. (89) 6252841,
fax (89)6252879
e-mail: nidzica@olsztyn.lasy.gov.pl)
Długość ścieżki 2,5 km
Czas przebycia
Trasa (miasta) Leśnictwo Wykno w pobliżu ośrodka wypoczynkowego GAWRA.
Opis Na trasie zostało usytuowanych 12 przystanków w formie tablic informacyjnych, na których przedstawiono niektóre zjawiska zachodzące w środowisku leśnym. Zaprezentowano również urządzenia leśne stosowane przez leśników. Trasa ścieżki przebiega częściowo skrajem rezerwatu Koniuszanka II. Ścieżka jest przystosowana do zwiedzania przez grupy turystyczne ze szczególnym nastawieniem na wycieczki szkolne, dla których została utworzona „klasa leśna”, gdzie można przeprowadzić „żywe lekcje przyrody”.

Trasa biegnie wyraźnymi dróżkami leśnymi. W miejscach newralgicznych jest odpowiednio oznakowana. Oprócz ścieżki wyznaczono także sieć szlaków rowerowych.

Źródło: książeczka „Piękno Nieznane cz.II Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku
 

Na terenach najniżej położonych, wzdłuż Koniuszanki wykształciły się lasy olchowe typowe dla terenów wilgotnych złożone z olszy czarnej, brzozy, jesionu oraz świerka. / Fot. www.sxc.hu

Fot. archiwum Nadleśnictwa Nidzica

Fot. archiwum Nadleśnictwa Nidzica

Fot. archiwum Nadleśnictwa Nidzica

Fot. archiwum Nadleśnictwa Nidzica

Fot. archiwum Nadleśnictwa Nidzica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię