Niecodzienna atrakcja dla młodych miłośników ekologii pojawiła się przy Szkole Podstawowej w Bartach gm. Zalewo. Od nowego roku szkolnego uczniowie placówki mogą korzystać z drugiej w powiecie iławskim – edukacyjnej ścieżki przyrodniczej

Nazwa ścieżki Ścieżka dydaktyczna przy szkole podstawowej w Bartach
(Szkoła Podstawowa
im. Marii Zientary-Malewskiej
Barty 23
14-230 Zalewo
tel.  (089) 758-40-54
szkola.barty@vp.pl)
Długość ścieżki  
Czas przebycia  
Trasa (miasta) Przy szkole podstawowej w Bartach
Opis Wokół szkoły pojawiło się dziewięć tablic dydaktycznych. Stanowią one jedynie część „Zielonej Biblioteczki”, która będzie nadal rozbudowywana. „Zielona Biblioteczka” to nowy pomysł, którego celem jest edukacja ekologiczna najmłodszego pokolenia mieszkańców ziemi zalewskiej.

W przyszłości przy szkole pojawią się również kolejne elementy edukacyjne, które z jednej strony zachęcać będą do większej troski o środowisko, z drugiej informować uczniów szkoły o tajemnicach świata przyrody. Pomysł stworzenia ścieżki edukacyjnej powstał w Ośrodku Edukacji Ekologicznej, który funkcjonuje przy Lokalnej Organizacji Turystycznej Pojezierza Iławskiego i Dorzecza Drwęcy. To właśnie iławski LOT otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i drugą szkołą w powiecie, przy której zrealizowano tego typu działanie.

Źródło: WFOŚiGW Olsztyn, fotografie Szkoła w Bartach

Jedna z tablic przy nowej ścieżce dydaktycznej przy SP w Bartach.

Fot. Szkoła Barty

Fot. Szkoła Barty

Fot. Szkoła Barty

Fot. Szkoła Barty

Fot. Szkoła Barty

Fot. Szkoła Barty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię