Na ścieżce zaprezentowano ciekawe przyrodniczo wybrane fragmenty Nadleśnictwa Krotoszyn ze szczególnym uwzględnieniem rezerwatów przyrody

Nazwa ścieżki Ekologiczna ścieżka przyrodnicza koła Baszkowa (Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie, ul. Mickiewicza 11, 63-700 Krotoszyn)
Długość ścieżki  4,3 km
 
Czas przebycia  Ok. 2 h
Trasa (miasta)
Baszków (Powiat Krotoszyński)
Opis (krótki)

Na ścieżce są ciekawe przyrodniczo wybrane fragmenty Nadleśnictwa Krotoszyn ze szczególnym z uwzględnieniem rezerwatów przyrody. Reprezentanci flory to m.in. długosz królewski, widłak goździsty, chrobotek reniferowy, wełnianka wąskolistna, a fauny żuraw, brodziec samotny i cyraneczka. Dla zainteresowanych możliwość zorganizowania ogniska i skorzystania z uroczego obiektu „Leśna Chata” – Jest to uroczy grzybek z zadaszeniem, miejscem do rozpalania ogniska i kręgiem tanecznym.

Ścieżka przechodzi przez  florystyczny rezerwat "Baszków", utworzony w 1959 r., pow. 3,97 ha (w kompleksie leśnym na płd. od szosy Konarzew- Baszków). Ochroną objęto tu jedno z najliczniejszych w kraju stanowisk długosza królewskiego, największej polskiej paproci podlegającej ochronie gatunkowej. W rezerwacie rośnie bór wilgotny z około 60-letnimi sosnami, z domieszką brzóz, świerków i olszy, gdzie w runie kępowo występuje chroniony długosz królewski.

 Źródło: regionwielkopolska.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię