Główny zamysł zorganizowania ścieżki to spopularyzowanie i przybliżenie piękna przyrody, jak również dziedzictwa kulturowego Żychlina.

Nazwa ścieżki Ścieżka edukacyjna przyrodniczo-kulturowa w Żychlinie
Długość ścieżki  1,5 km
 
Czas przebycia  1,5 h
Trasa (miasta)
Żychlin k. Konina
Opis (krótki)

Ścieżka w Żychlinie wiedzie przez żychliński las, następnie Parafię Ewangelicko – Reformowaną, a swoje zakończenie ma przy dawnym Pałacu Bronikowskich w pięknym zabytkowym parku.

Główny zamysł zorganizowania ścieżki to spopularyzowanie i przybliżenie piękna przyrody, jak również dziedzictwa kulturowego Żychlina. Ma ona uczyć podstawowej wiedzy o najbliższym otoczeniu oraz pomagać w poznawaniu naszej „małej ojczyzny”.

W pierwszym etapie ścieżki znajdują się tablice poświęcone zagadnieniom lasu – omawiają zasady zachowania się w lesie, budowę warstwową lasu, funkcje lasu, fazy życia lasu, gatunki lasotwórcze w Polsce. W lesie umieszczono także tablicę informacyjną przy zabytkowym cmentarzu ewangelickim.

Następne tablice na ścieżce poświęcone są dziedzictwu kulturowemu Żychlina. Omawiają zabytkowe obiekty Parafii Ewangelicko – Reformowanej, tj. kościół, dzwonnicę i plebanię, jest tablica poświęcona mauzoleum i lapidarium. Ostatnia tablica znajdująca się na terenie parku przy pałacu Bronikowskich omawia krótko historię tego zabytkowego obiektu. W pięknym przypałacowym parku dopełnieniem przyrodniczej części ścieżki są tablice gatunkowe podające nazwy różnorodnej roślinności znajdującej się w parku.

Fot. mentor-polska.pl

Fot. mentor-polska.pl

Fot. mentor-polska.pl

Fot. mentor-polska.pl

Fot. mentor-polska.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię