Ścieżka przyrodniczo-leśna w przystępny sposób przybliża odwiedzającym ją zagadnienia dotyczące zagospodarowania w lesie mające na celu jego zachowanie, trwałość i ciągłość w jak najlepszej kondycji.

Nazwa ścieżki Ścieżka przyrodniczo-leśna „Bieniszew” (Nadleśnictwo Konin, ul. Gajowa 2, 62-510 Konin, tel. 063 242 47 39, 242 47 12, fax 063 245 48 18)
Długość ścieżki 6 km, wersja skrócona 1,5 km 
Czas przebycia  cała ścieżka – 3 h., wariant skrócony – 40 min.
Trasa (miasta)
Bieniszew k. Konina (Dojazd: samochodem, komunikacją publiczną: komunikacja podmiejska relacji Konin – Kazimierz Biskupi. Przystanek na żądanie znajduje się 2 km od początku ścieżki; w okolicach ścieżki znajdują się miejsca parkingowe dla 50 samochodów osobowych i 10 autokarów)
Opis (krótki)

Przez ścieżkę przebiegają inne szlaki szlak zielony: Kawnice – Bieniszew – Gosławice – Licheń – Konin i szlak czarny: Kazimierz Biskupi – Bieniszew.

W zakresie tematów dotyczących gospodarki leśnej i ochrony przyrody, dowiemy się m.in. o plantacji choinkowej, rezerwatach, żywicowaniu, czynnikach niszczących las jak: wiatry, śniegi, różnice temperatur, sposobach ochrony drzewostanów przed zwierzętami jak: łoś, sarna, daniel.

Zachęcamy do odwiedzenia baśniowego punktu widokowego z pomostem. Fenomenem ścieżki są rezerwaty przyrody Mielno”, „Bieniszew”, „Pustelnik”, „Sokółki”.

Nadleśnictwo Konin w 1998 r. oddało do użytku dla społeczeństwa tę  ścieżkę przyrodniczo-leśną, która w przystępny sposób przybliża odwiedzającym ją zagadnienia dotyczące zagospodarowania w lesie mające na celu jego zachowanie, trwałość i ciągłość w jak najlepszej kondycji. Ścieżka przebiega przez malownicze obszary leśne Puszczy Bieniszewskiej pośród rezerwatów przyrody.

Przy ścieżce znajduje się wiata oraz salka, w których można zorganizować zajęcia zw. z edukacją ekologiczną.

 Źródło: regionwielkopolska.pl

Ścieżka przebiega przez malownicze obszary leśne Puszczy Bieniszewskiej pośród rezerwatów przyrody. / Fot. Nadleśnictwo Konin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię