Od dziś do 4 lipca potrwa biwak poświęcony bocianom białym. Jeśli interesujesz się przyrodą i chciałbyś pomóc w jej ochronie ? przyjedź nad Noteć! Ochotnicy biorący udział w spotkaniu wezmą udział w obrączkowaniu bocianów, montażu platform dla tego gatunku oraz wysłuchają ciekawych prelekcji związanych z ochroną przyrody.

W biwaku mogą wziąć udział osoby z województwa wielkopolskiego. Jest on kierowany głównie do studentów, wolontariuszy przyrodniczych organizacji pozarządowych (takie zgłoszenia przyjmowane będą w pierwszej kolejności) oraz wszystkich osób interesujących się przyrodą. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w biwaku jedynie wraz z opiekunem (organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uczestników).

W planie jest zaobrączkowanie conajmniej 50 młodych bocianów białych. Prace te prowadzone będą z podnośników koszowych pod okiem wykwalifikowanych obrączkarzy. Każdy z uczestników biwaku będzie miał okazję przyjrzeć się tej pracy oraz pomóc w wielu działaniach z tym związanych. Dodatkowo odbywać się będą prelekcje, a także warsztaty poświęcone ochronie przyrody. Zaplanowano również dodatkowe atrakcje – np. nocne obrączkowanie derkaczy. Biwak poprowadzą przyrodnicy z PTOP „Salamandra”.

Obrączkowania prowadzone będą na wielkopolskim obszarze doliny Noteci. Uczestnicy nocować będą na materacach w świetlicy w Walkowicach (15 km od Czarnkowa). Uczestnicy muszą posiadać swoje śpiwory. Biwak potrwa od 30 czerwca (godziny wieczorne) do 4 lipca (godziny popołudniowe). Udział w nim jest bezpłatny. Dojazd i posiłki zapewniają uczestnicy we własnym zakresie. Przejazdy podczas obrączkowania dofinansuje organizator (będziemy jeździć kilkoma samochodami).

Zgłoszenia

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w biwaku zgłoś swój udział pod adresem: [email protected], a otrzymasz do wypełnienia ankietę. Liczba miejsc jest ograniczona! O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń oraz spełnienie warunków.

W razie jakichkolwiek pytań, organizatorzy proszą o kontakt z Nadnoteckim Kołem PTOP „Salamandra” (e-mail: [email protected] lub tel. 660 112 095).

Źródło: www.salamandra.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię