Za niespełna dwa miesiące w Warszawie rozpocznie się Szczyt Klimatyczny COP19. To też idealny moment na prowadzenie edukacji na temat ocieplania się klimatu i sposobów poradzenia sobie z tym tak poważnym dla rozwoju świata problemem.

W tym temacie warto zapoznać się z zawartością popularnonaukowego portalu Nauka o klimacie, na stronach którego wybitni naukowcy wypowiadają się na temat faktów i mitów na temat zmian klimatu.

Jak podkreśla Marcin Popkiewicz – spirytus movens – całego przedsięwzięcia silną stroną portalu jest też zespół redakcyjny i Rada Naukowa. Zamieszczane w Nauce o klimacie artykuły podlegają merytorycznej weryfikacji, prowadzonej przez członków Rady Naukowej, w skład której wchodzą najwybitniejsi polscy naukowcy aktywnie uczestniczący w badaniach systemu klimatycznego i regularnie publikujący wyniki swoich prac w czasopismach naukowych o zasięgu międzynarodowym.

Sami naukowcy tak zachęcają do korzystania z portalu Jako ludzie związani naukowo z badaniami fizycznych podstaw zmian klimatu uważamy, że warto upowszechniać informacje na temat zjawisk kształtujących atmosferę i wpływających na jakość życia na Ziemi. Misją naszego portalu jest dostarczenie Państwu w sposób przystępny i przejrzysty wiarygodnej, dobrze udokumentowanej wiedzy o systemie klimatycznym naszej planety. Będziemy przedstawiać informacje na temat najnowszych wyników badań dotyczących mechanizmów, tempa i charakteru zmian klimatycznych zachodzących na Ziemi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię