Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie prowadzi program edukacji ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych, program w 90% jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. W efekcie zostanie wyedukowanych 750 dzieci.

Tematami przewodnimi realizowanego od 9 do 20 września projektu są Wielkopolski Park Narodowy oraz Prawidłowa segregacja odpadów, edukacja jest realizowana w 18 gminach wchodzących w skład ZGO.

Pierwszą częścią edukacyjnego programu ekologicznego będą tzw. pogadanki w wybranych przedszkolach i szkołach podstawowych z terenu 18 gmin porozumienia międzygminnego. Zajęcia lekcyjne poprowadzą wykwalifikowani korepetytorzy z wynajętej firmy edukacyjnej. – Każda z gmin wyznacza po dwie placówki oświatowe i w każdej z nich przeprowadzone są pogadanki trwające po około 60 min – informuje Bartosz Sip z ZGO, koordynator programu edukacyjnego.

Zajęcia będą prowadzone w grupach około 25 osób w formie interaktywnej poprzez konkursy, quizy itp., zajęcia praktyczne – np. klasyfikowanie poszczególnych odpadów pokazywanych przez korepetytorów pod kategorie segregacji. Dzieci podczas zajęć poznają najważniejsze formy ochrony przyrody w Polsce, dowiedzą się czym jest Wielkopolski Park Narodowy i dlaczego powstał, poznają elementy objęte ochroną przyrody na terenie Parku, dowiedzą się jak segregować odpady, jaki wpływ segregacja ma na środowisko oraz dlaczego warto segregować odpady.

Pogadanki zakończą się wyjazdem do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dzieci zostaną oprowadzone po muzeum znajdującym się w Parku, a następnie udadzą się na spacer wraz z przewodnikiem i zobaczą najciekawsze przyrodniczo miejsca. Każdy uczestnik naszych zajęć dostanie również na koniec gadżet szkolny o tematyce segregacji odpadów – informuje Sip. – Tego typu działania edukacyjne mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za stan środowiska dzieci, młodzieży oraz całego społeczeństwa – dodaje.

Edukacja w zakresie selektywnej zbiórki w Twojej w gminie

Jak zrealizować założenia ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach? Pilne!!! Wiemy, jak przeprowadzić kampanie edukacji ekologicznej w Twojej gminie.

Zobacz Ofertę edukacji ekologicznej w temacie selektywnej zbiórki

 

Zajęcia są prowadzone w grupach około 25 osób w formie interaktywnej poprzez np. klasyfikowanie poszczególnych odpadów pod kategorie segregacji. / Fot. Michał Grek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię