W weekend 18-19 czerwca wrocławianie wspólnie z artystami udowodnili, że ekologia nie jest im obojętna. Stare beczki, zepsuty bojler, klawiatury, drukarki, makulatura, plastikowe butelki i inne zebrane podczas akcji surowce otrzymały swoje drugie życie.

Prowadzący akcję Jarosław Kret przepowiadał pogodę na EKO. Zachęcał Wrocławian do oszczędzania energii, zbierania i segregowania śmieci. Przekonywał, że bycie EKO każdego dnia to nic skomplikowanego, że wystarczy chcieć.

Podczas akcji na własne oczy można było się przekonać, że „śmieć” może być niezwykle inspirujący!  Pod wodzą Jakuba Ścibora z zebranej makulatury powstały makiety, m.in. Hali Stulecia oraz Iglicy. Mogliśmy zobaczyć także fenomenalną śmieciową galanterię tworzoną przez Piueco z kodów kreskowych z opakowań po chipsach czy też makulatury.

Dzieci uczyły się, jak niepotrzebne nikomu materiały zamienić w kartonowe roboty i stwory. Najmłodsi budowali ze specjalnych plastikowych rurek i brali udział w licznych eko-konkursach, dowiadywali się, jak sami mogą dbać o środowisko. Organizatorzy Mistrzostw Europy w Koszykówce Mężczyzn do lat 18 przygotowali niespodziankę dla  przynoszących makulaturę. Każdy mógł podjąć próbę trafienia do kosza specjalną eko-piłką.
   
Ogromne ilości pozytywnej energii uwolnił zespół Republika Czadu, który pokazał, że instrumenty wykonane z beczek, banerów, czy starego ksero wcale nie brzmią gorzej niż oryginalne. O godz. 19.00 na wrocławskim Rynku każdy chętny mógł sprawdzić swoje poczucie rytmu i zabębnić w finałowym Koncercie Orkiestry Recyklingowej Wrocławian. Nad koncertem czuwali:  Jarosław Kret, Republika Czadu i GrupaKreatywni.pl .

Podczas festiwalu EKO Ofensywa trwała zbiórka: makulatury, plastiku, elektro gratów, baterii i szkła.

Kolejna edycja odbędzie się w przyszłym roku.

Więcej na www.eko-ofensywa.pl

Ogromne pokłady pozytywnej energii uwolnił zespół Republika Czadu.

Dzieci uczyły się, jak niepotrzebne nikomu materiały zamienić w kartonowe roboty i stwory.

Podczas akcji na własne oczy można było się przekonać, że ?śmieć? może być niezwykle inspirujący!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię