Według nowych przepisów budowlanych, od 2020 roku wszystkie nowo stawiane budynki w Unii Europejskiej będą musiały charakteryzować się niskim zużyciem energii. / Fot. DepositPhotos

Otwarte dla wszystkich wydarzenie o charakterze naukowo-edukacyjno-informacyjnym – to najkrótsza charakterystyka Dnia Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego.

Wydarzenie jest organizowane przez Koło Naukowe Inżynierii Środowiska i odbędzie się 6 grudnia na terenie kampusu Politechniki Poznańskiej.

Paliwa i materiały, które do tej pory były wykorzystywane do ogrzewania budynków powoli się kończą, co jest równoznaczne z podwyższeniem się ich cen. Źródła te nie są niewyczerpalne i w przyszłości może ich zabraknąć, w związku z czym rośnie zapotrzebowanie na budowanie domów oraz obiektów użyteczności publicznej w technologii budownictwa pasywnego, zero-energetycznego lub plus-energetycznego.

Dodatkowo, wg nowych przepisów budowlanych, od 2020 roku wszystkie nowo stawiane budynki w Unii Europejskiej będą musiały charakteryzować się niskim zużyciem energii, a w przypadku nieposiadania projektu domu energooszczędnego, inwestor nie uzyska pozwolenia na budowę. Dlatego główną ideą naszego przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie wśród społeczeństwa wiedzy na ten temat.

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków.

Wynika z niej, że od 31 grudnia 2020 r. wszystkie nowe budynki musi cechować niemal zerowe zużycie energii. Nowe budynki zajmowane przez władze publiczne i będące ich własnością powinny spełniać te same kryteria po 31 grudnia 2018 r.

Przedsięwzięcie, które organizujemy jest wydarzeniem otwartym dla ogółu społeczeństwa, w związku z czym posiada charakter naukowy, edukacyjny i informujący. Konferencja, która odbędzie się w tym dniu ma charakter naukowy. Zapraszamy na nią całe środowisko branży energetycznej, związanej z budownictwem energooszczędnym, ale również studentów i mieszkańców województwa wielkopolskiego.

Co będzie na wydarzeniu?

  • KONFERENCJA, na której prelegentami będą przedstawiciele Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego oraz wykładowcy Politechniki Poznańskiej.
  •  SEMINARIA prowadzone przez przedstawicieli firm związanych z technologią budownictwa pasywnego i energooszczędnego, na których zostaną omówione szczegółowo poszczególne elementy umożliwiające uzyskanie tego standardu.
  • WYSTAWY FIRM oraz instytucji, które będą mogły doradzić w kwestii wyboru odpowiednich produktów, opłacalności inwestycji oraz możliwości dofinansowania.
  • KONKURSY i atrakcje, poczynając od quizów, a kończąc na składaniu wodnego kolektora słonecznego.
  • ZABAWY EDUKACYJNE dla dzieci.
  • LOSOWANIE NAGRÓD wśród uczestników konferencji i seminariów.

Przedsięwzięcie to jest wyjątkowe ze względu na to, iż jest to połączenie konferencji i wystaw firm z imprezą, która jest atrakcyjna dla każdego uczestnika, również dla dzieci. Jest to wydarzenie otwarte i każda osoba będzie miała wstęp wolny.

Dołącz do naszego wydarzenia na facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię