Ruszyła nowa edycja Projektu Nawigacja w Plecaku ? z GPS po Warszawie, który propaguje proekologiczne postawy wśród młodzieży. Głównym odbiorcą przedsięwzięcia będzie młodzież z warszawskich domów dziecka oraz z ośrodka dla dzieci słabowidzących.

 Istotą i głównym elementem Projektu jest pokazanie przestrzeni ekologicznej miasta i zachęcenie do jej ochrony. Projekt realizowany będzie dzięki dofinansowaniu z budżetu m.st. Warszawy.

Do współpracy zaproszone zostały dwa warszawskie domy dziecka: Dom Dziecka nr 3 im. „Dziecka Warszawy”, Dom Dziecka nr 11 „Chata” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 8 dla Dzieci Słobowidzących im. dr Z. Galewskiej. Działania skierowane będą przede wszystkim do młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym, a więc tej grupy wiekowej, którą cechuje ciekawość, wrażliwość i podatność na bodźce, wzorce i działania kształtujące postawy i postrzeganie otaczającego świata. Jest to jednocześnie grupa bardzo chłonna na nowinki technologiczne. Należy pamiętać, że młodzież zaangażowana w Projekt będzie odbywała zajęcia na terenie, w którego pobliżu mieszka. Będzie to zatem doskonała okazji, aby uczestnicy zajęć mogli w praktyce realizować idee partycypacji społecznej i działań lokalnych na rzecz ochrony i zrównoważonego rozwoju swojej okolicy, jak również innych miejsc w Warszawie.

W zajęciach terenowych weźmie udział w sumie ok 35 osób. Młodzież zostanie zabrana na wycieczkę po zielonych zakątkach Warszawy, m.in. do Łazienek Królewskich. Wyposażeni w urządzenia GPS i aparaty cyfrowe będą realizować terenowe zadania badawcze. Efekty ich pracy w terenie (wyniki obserwacji przyrodniczych i monitoringu infrastruktury turystycznej) będą zamieszczone na portalu internetowym www.gridw.pl/nawiwawa2 i udostępnione innym użytkownikom, dzięki czemu poczują się potrzebni i docenieni.

Publiczna dostępność wyników zmobilizuje natomiast do przygotowania prac o najwyższej jakości. Dodatkowo, postaramy się, aby najciekawsze prace konkursowe zostały zaprezentowane w formie wystawy wielkoformatowych zdjęć i plakatów w Centrum Warszawy, aby każdy z przechodniów miał możliwość zapoznania się z obserwacjami dokonanymi przez młodych badaczy oraz skorzystania z przygotowanej przez nich propozycji zwiedzania zielonych zakątków Warszawy.

Przy realizacji Projektu organizatorzy współpracować będą z parkiem Łazienki Królewskie w Warszawie, z CH Złote Tarasy, a także z Discovery Science oraz Garmin Polska.

Źródło: www.gridw.pl/nawiwawa2
 

Efekty pracy terenowej będą zamieszczone na portalu internetowym i udostępnione innym użytkownikom.

Młodzież zostanie zabrana na wycieczkę po zielonych zakątkach Warszawy i wyposażona w urządzenia GPS oraz aparaty cyfrowe będzie realizować terenowe zadania badawcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię