Na teranach zarządzanych przez Nadleśnictwo Kudypy (Mazury) wzdłuż rzeki Pasłęki, pracownicy firmy SC Johnson tworzyli mazurską ścieżkę przyrodniczą z motywem bobra. Akcja dotyczyła terenu, który wart jest lepszego poznania.

Kraina Drwęcy i Pasłęki, bo tak nazywa się ten malowniczy region, rzeźbiony różnorodnymi wzniesieniami wzgórz morenowych, poprzecinany jeziorami i porosły lasami. Od dawna dla wielu turystów jest to wspaniały teren wypoczynku, a dla nowych przybyszów – „kraina nieodkrytych tajemnic”. Tu początek biorą dwie rzeki – Drwęca i Pasłęka, które są nie tylko interesującymi szlakami kajakowymi, ale wzdłuż nich ciągną się rezerwaty przyrodnicze Rzeka Drwęca i Ostoja Bobrów na rzece Pasłęce.

Fundacja Rozwoju Regionu Łukty w zeszłym roku w ramach Akcji Leader + oznaczyła 5 nowych szlaków rowerowych. W tym roku 9 lipca firma Q PLANET zorganizowała akcję integracyjno-ekologiczną dla 70 pracowników firmy SC Johnson. Zadaniem pracowników był montaż drewnianych obiektów rekreacyjnych takich jak wiaty, ławy ze stołami czy ławki wokół miejsc na ogniska oraz instalacja tablic przyrodniczych. Pracownicy firmy SC Johnson wybrali się na Mazury podsumowywać wyniki pracy minionego roku, a w ramach oderwania się od prezentacji i stołów konferencyjnych, na kila godzin zamieni się w super brygadę montażową. Pracowali zespołowo przy nadzorze firmy QPlanet, Mentor s.c., Nadleśnictwa Kudypy i Fundacji FRRŁ.

Efektem ich pracy jest 22 nowych obiektów rekreacyjnych i 10 tablic poglądowych. Znaleźć je można, wyruszając z Łukty lub z hotelu Masuria w Worlinach trasą żółtego szlaku rowerowego wokół jeziora Isąg.

Partnerami tej akcji była Fundacja Rozwoju Regionu Łukty, Nadleśnictwo Kudypy i firma Mentor s.c., a pomysłodawcą była firma eventowa Q PLANET z Warszawy.

Źródło: mentor-polska.pl

Na ścieżce znajduje się 10 tablic poglądowych. / Fot. mentor-polska.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię