Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa przy współpracy z bratnimi Agendami ONZ: Programem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (United Nations Development Programme ? UNDP) oraz Polskim Komitetem Narodowym UNICEF (Polish National Committee for UNICEF) organizuje przedsięwzięcie pod nazwą „Technologie dla klimatu”. Inauguracja już 21 października w Warszawie.

Organizacja została powołana 18 lat temu jako jeden z ośrodków globalnej sieci GRID (Global Resource Information Database) utworzonej w ramach Programu ds. Środowiska ONZ (UNEP – United Nations Environment Programme). Jednym z obszarów naszej działalności jest propagowanie pro-środowiskowych zachowań i postaw w społeczeństwie.

Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach inicjatywy „Partnerstwo dla Klimatu”, ogłoszonej w 2008 roku przez Ministerstwo Środowiska w ramach przygotowań Polski do 14 Konferencji Klimatycznej w Poznaniu. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęła Pani Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Celem przedsięwzięcia jest podkreślenie roli edukacji technologicznej młodzieży – inwestowanie w świadomość i kompetencje młodego pokolenia związane z rozwojem technologicznym opartym na zasadach zrównoważonego rozwoju. Pragniemy zwrócić uwagę na działania ograniczające lub przeciwdziałające zmianom klimatu wywołanym działalnością człowieka, prowadzone przez wiodące firmy w Polsce i na świecie, jak również na działalność badawczo-rozwojową biznesu ukierunkowaną na rozwój i wdrażanie nowoczesnych, przyjaznych środowisku (w tym przede wszystkim klimatowi) technologii.

Przedsięwzięcie, składa się z kilku wydarzeń:
1. Dwutygodniowa wystawa Technologie dla klimatu w CH Złote Tarasy w Warszawie
2. Konferencja dla młodzieży w Multikinie, CH Złote Tarasy w Warszawie
3. Konkurs dla uczniów warszawskich szkół ponadpodstawowych Technologie dla klimatu
4. Warsztaty edukacyjne dla młodzieży

• Wystawa Technologie dla klimatu  –  19.10 – 2.11.2009 r. CH Złote Tarasy w Warszawie.

Uroczyste otwarcie wystawy w dniu 21.10.2009 r., w CH Złote Tarasy w Warszawie, na poziomie 1 (przy fontannie), o godz. 14.30 poprowadzi Tomasz Zubilewicz.

Wystawa poświęcona będzie rozwojowi i wdrażaniu nowoczesnych, przyjaznych środowisku (w tym klimatowi) technologii. Przez 2 tygodnie będzie można odwiedzać interaktywne stoiska partnerów: Vattenfall Poland, Amadeus, BASF, BOŚ, Centrum Fotowoltaiki, Hewlet Packard, Philips, Revolt, Wamtechnik.

• Konferencja dla młodzieży – 21.10.2009 r. Multikino, CH Złote Tarasy w Warszawie, rozpoczęcie godz. 9.30.

Konferencja przeznaczona jest przede wszystkim dla młodzieży szkół warszawskich. Poprowadzi ją Tomasz Zubilewicz. W ramach wydarzenia odbędzie się min. debata klimatyczna oraz finał konkursu skierowanego do uczniów pt. Technologie dla klimatu.

• Konkurs Technologie dla klimatu – 21.10.2009 r. Multikino, CH Złote Tarasy w Warszawie, uroczysty finał podczas konferencji.

Celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży roli nowoczesnych rozwiązań technologicznych w przeciwdziałaniu zgubnym dla środowiska efektom działalności człowieka. Uczniowie zbierali i opracowywali materiały na temat wdrażanych przez firmy przyjaznych dla klimatu, „zielonych” technologii.

• Warsztaty edukacyjne dla młodzieży – 21.10.2009 r. oraz 24.10.2009 r. CH Złote Tarasy w Warszawie, poziom 2.

Poprzez ciekawe, praktyczne ćwiczenia, obserwacje i quizy pragniemy zainteresować wszystkich, problematyką zmian klimatu. Angażując odbiorców, zamierzamy przekazać jak najwięcej wiedzy i uwrażliwić uczestników na problemy środowiska i zmiany klimatu, zwłaszcza te wynikające z działalności człowieka.
 

Wystawa poświęcona będzie rozwojowi i wdrażaniu nowoczesnych, przyjaznych środowisku (w tym klimatowi) technologii. / Fot. Grid

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię