Tematem przewodnim warsztatów, które odbywają się w ramach projektu Młodzi Tej Ziemi, będzie edukacja ekologiczna wokół programu NATURA 2000, zrównoważony rozwój oraz ochrona przyrody. Realizatorem projektu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.

Celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy i umiejętności wśród uczestników projektu „Bug rzeka życia” – (uczestników kursu trenerskiego specjalistycznego i szkoleń krajowych i regionalnych). Podczas warsztatów będą przygotowywane scenariusze i konspekty zajęć, które zostaną wykorzystane podczas terenowych warsztatów edukacji ekologicznej.
 
Na podstawie powyższej tematyki uczestnik kursu udoskonali umiejętności pracy trenerskiej oraz zagadnienia metodyczne, w tym przygotowywania zajęć. Zajęcia będą prowadzone metodami aktywizującymi stosowanymi współcześnie przez trenerów. Warsztaty będą odbywały się w grupie 20 osobowej, w związku z tym ilość miejsc jest ograniczona. Oprócz pogłębienia wiedzy z wybranych dziedzin, każdy z uczestników po odbyciu szkoleń uzyska zaświadczenie o podniesieniu swoich kwalifikacji.

Po warsztatach uczestnicy otrzymają możliwość odbycia praktyk trenerskich, jako asystenci osób prowadzących zajęcia podczas warsztatów terenowych w ferie i wakacje 2010 w ramach projektu: Młodzi Tej Ziemi.

Forma zgłoszenia:
– wypełnioną ankietę rekrutacyjną, deklarację oraz CV należy wysłać droga elektroniczną na adres [email protected] do dnia 1 października 2009r. Termin poinformowania o zakwalifikowaniu się – 5 października 2009 r.

Kryteria wyboru:
– udział w szkoleniach z projektu: Bug Rzeka Życia
– deklaracja wyjazdu na terenowe warsztaty edukacji ekologicznej w ramach projektu: Młodzi Tej Ziemi
– udokumentowane predyspozycje do prowadzenia zajęć (ankieta i cv)
– w razie potrzeby rozmowa kwalifikacyjna (telefoniczna)

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Szkolenie odbywa się w ramach projektu Młodzi Tej Ziemi dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Terminy, godziny
Szkolenia odbywać się będą w terminach:
I szkolenie – 23-25 października 2009 r.
II szkolenie – 11-13 grudnia 2009 r.
III szkolenie – luty – marzec 2010 r.
Każdorazowo zajęcia rozpoczynają się w piątek od godz. 13.00 a kończą się w niedzielę o godz. 14.00.

Lokalizacja szkolenia, warunki pobytu
Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy – Dom Miłosierdzia CARITAS im. Jana Pawła II ul. Lipowa 84, 08-300 Sokołów Podlaski, woj. mazowieckie.
Uczestnikom zapewniamy zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4, 6-osobowych z łazienkami oraz całodzienne wyżywienie, przerwy kawowe. Do dyspozycji gości kącik kuchenny z możliwością przygotowania kawy, herbaty, spożycia ciastek. Sala z bilardem, piłkarzykami, świetlica z komputerami i dostępem do Internetu.

Prowadzący zajęcia:

Damian Hamerla – politolog, od 10 lat nieprzerwanie związany z działalnością trzeciego sektora (NGO). Kierownik lub koordynator ponad 20 projektów społecznych, również międzynarodowych. Doświadczenie edukatorskie – ponad 2200 godzin zajęć przeprowadzonych metodami aktywizującymi w Polsce, w Mołdowie, na Ukrainie i w Rosji. Autor lub współautor publikacji dot. rynku pracy i przedsiębiorczości społecznej (również wydania w języku rosyjskim, ukraińskim
i rumuńskim). Posiada 7-letnie doświadczenie w pracy samorządowej, w tym m.in. jako Pełnomocnik Prezydenta Miasta Świętochłowice ds. Przedsiębiorczości Społecznej oraz Kierownik Centrum Edukacji Lokalnej – referatu Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.
Od 2005 r. Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Świętochłowic.

Krzysztof Kacuga – edukator, autor i realizator programów i projektów społecznych. Związany  z sektorem pozarządowym od 1992 r. Przez ostatnie 8 lat zarządza projektami, pozyskuje środki na ich realizację, rozlicza dotacje z funduszy krajowych i zagranicznych. Dotychczas koordynował realizację 25 projektów. Autor publikacji dot. przedsiębiorczości gospodarczej i społecznej oraz rynku pracy. Doświadczenie edukatorskie – ponad 6000 godzin zajęć przeprowadzonych metodami aktywizującymi w Polsce, na Litwie, w Mołdowie, w Rosji i na Ukrainie. Absolwent Podyplomowego Studium Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Podyplomowego Studium Doradztwa Zawodowego
i Polityki Personalnej. Asesor Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Poddziałanie 2.2.2 „Poprawa jakości świadczonych usług szkoleniowych" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Roger Metelski – autor i realizator programów i projektów edukacyjnych, a przede wszystkim związanych z edukacja ekologiczną. Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Ekoturystyki. Współtwórca projektu Bug Rzeka Życia – edukacja dla młodzieży, młodzież dla ekorozwoju.

Realizatorem projektu jest:
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej
Biuro: ul. Lipowa 84, 08-300 Sokołów Podlaski

Osoba do kontaktów w sprawie szkolenia:
Anna Siwek e-mail: [email protected]  tel. Kontaktowy: 025 787 74 11
 

Źródło: mlodzitejziemi.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię