Trwa światowy konkurs fotograficzny ?Zobacz więcej? (?See the Bigger Picture?) organizowany przez firmę Airbus, National Geographic i ONZ. Organizatorzy chcą zachęcić dzieci na całym świecie do robienia zdjęć roślin i zwierząt, które można znaleźć dookoła nich.

 Aby poznawać naturę, nie trzeba wyruszać na dalekie wyprawy. Jeśli tylko dobrze się przyjrzeć, wiele gatunków roślin i zwierząt zaobserwować można tuż za progiem własnego domu. Nagrodą w konkursie jest wycieczka do Waszyngtonu dla pięciu laureatów i wizyta w siedzibie National Geographic, gdzie zwycięzcy będą mogli dowiedzieć się jeszcze więcej o świecie natury.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zalogować się na stronie: www.seethebiggerpicture.org i wysłać swoje zdjęcie za pomocą formularza. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Zdjęcia muszą być zgłoszone do konkursu przez rodziców lub prawnych opiekunów dzieci. Uczestnicy powinni przesłać jedno zdjęcie, ich zdaniem najlepiej oddające ideę bioróżnorodności – np. przedstawiające ulubioną roślinę, zwierzę, owad lub cały ekosystem. W ocenie prac będą wzięte pod uwagę takie kryteria jak: kreatywność, jakość zdjęcia oraz  koncepcja -wyrażenie idei bioróżnorodności.

Za pomocą strony www.seethebiggerpicture.org czytelnicy dowiedzą się więcej o samej bioróżnorodności. Co miesiąc odkrywanych jest średnio około 1200 nowych gatunków i mimo tego, że znanych jest już około 1,8 mln gatunków roślin i zwierząt, od 5 do 30 milionów nadal pozostaje dla nas tajemnicą.

Konkurs fotograficzny „Zobacz więcej” to wspólna inicjatywa firmy Airbus, towarzystwa National Geographic Society oraz Sekretariatu Konwencji na rzecz różnorodności biologicznej. Inicjatywa ta wspiera kampanię „Zielona fala” (Green Wave) działającą na rzecz różnorodności biologicznej i zapowiada Międzynarodowy Rok Bioróżnorodności przypadający na 2010 r. Konkurs fotograficzny został zainaugurowany w czerwcu 2009 i zakończy się w dniu 8 września tego roku. Kampania ta została stworzona w celu szerzenia wiedzy o różnorodności biologicznej i ochronie zagrożonych ekosystemów wśród dzieci, ich rodzin i nauczycieli na całym świecie.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię