Za nami jedenasta edycja Elbląskich Dni Recyklingu! Wydarzenie, zorganizowane przez Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu, jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Już od rana gromadzili się oni na Placu Jagiellończyka, przynosząc ze sobą rozmaite odpady. Po co?

Otóż ZUO od lat nagradza mieszkańców za selektywną zbiórkę odpadów. Za przyniesione śmieci mieszkańcy otrzymywali punkty, które z kolei mogli wymienić na kwiaty, zioła, krzewy, drzewka owocowe, a także? zabawki. Długa kolejka, w której muszą postać by otrzymać nagrodę na szczęście nie zniechęca ich do selektywnej zbiórki odpadów, o czym świadczyły tłumy mieszkańców skupionych na placu.

Część artystyczną rozpoczął spektakl ?Na ratunek Czystolandii?, przygotowany przez Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS, opowiadający o konieczności dbania o środowisko, nawet jeśli pojawiają się rozmaite trudności i wyzwania z tym związane. Wydarzenie uatrakcyjniły występy taneczne i wokalne, przygotowane przez elbląskie szkoły i przedszkola.

Podczas gdy rodzice, czekali po odbiór drzew i krzewów, dzieci chętnie brały udział w przygotowanych dla nich warsztatach recyklingowych. Na stoiskach, obsługiwanych przez Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS, można było zrobić m.in. podstawkę pod kubek z kawałka drewna, świecznik ze starego słoika, przybornik na kredki i pisaki z niepotrzebnego opakowania po szamponie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty malowania toreb przy użyciu ekologicznych stempli z owoców i warzyw.

Już po raz kolejny gościliśmy w Elblągu z naszymi warsztatami recyklingowymi i po raz kolejny przekonaliśmy się, że pokazanie efektów i korzyści wynikających z właściwej segregacji śmieci, ma sens. Dorośli za taką postawę proekologiczną nagradzani byli m.in. roślinami, a dzieci z niechcianych przedmiotów (np. starych słoików) robiły naprawdę użyteczne i piękne rzeczy! Można rzec, że w Elblągu, kto segreguje, to?zyskuje! ? powiedziała Małgorzata Masłowska-Bandosz, kierownik Działu Edukacji Ekologicznej w firmie ABRYS, odpowiedzialnej za strefę kreatywnego recyklingu podczas Elbląskich Dni Recyklingu.

I oto właśnie chodzi.

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię