Jutro upływa termin zgłaszania prac na konkurs dla dziennikarzy „Media z klimatem”. Pula nagród wynosi 20 000 zł. Oceniane będą prace przedstawiające problematykę zmian klimatu.

Można zgłosić maksimum trzy materiały prasowe jednego uczestnika konkursu, opublikowane w prasie drukowanej, profesjonalnych internetowych serwisach informacyjnych, radiu lub telewizji w okresie od dnia 1 października 2009 do dnia 31 grudnia 2009.

Prace może przesyłać na adres e-mailowy, pod który można przesyłać zeskanowane karty zgłoszeniowe i materiały w formie elektronicznej: koalicjaklimatyczna@gmail.com.

Oceniane będą prace:

1. przedstawiające problematykę zmian klimatu, możliwości ich ograniczania i adaptacji do tych zmian, których już nie da się uniknąć, na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym;

2. informujące o przebiegu międzynarodowych negocjacji klimatycznych w ramach Unii Europejskiej i Ramowej Konwencji ONZ w sprawie Zmian Klimatu; szczególnie o przebiegu i rezultatach Konferencji Klimatycznej ONZ COP15;

3. przedstawiające możliwości indywidualnego zaangażowania w ochronę klimatu, np. poprzez oszczędność energii, a także działania społeczeństwa obywatelskiego i władz samorządowych w tym obszarze.

Kontakt
Anna Drążkiewicz – tel. 22 827 33 70,  tel. kom. 0 514 32 67 80.

 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię