Multimedialna sala / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Multimedialna sala / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Multimedialna sala / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Multimedialna sala / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Multimedialna sala / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Sala mokra / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Sala kinowa / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Sala kinowa / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Sala kinowa / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Multimedialna sala / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Multimedialna sala / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Multimedialna sala / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Multimedialna sala / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Laboratorium biologiczne / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Laboratorium biologiczne / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Laboratorium biologiczne / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Laboratorium biologiczne / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Eksperymentalna pracownia / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Eksperymentalna pracownia / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Eksperymentalna pracownia / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Zajęcia dla przedszkolaków / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Program edukacyjny jest skierowany do dzieci, młodzieży, studentów i wszelkich grup zorganizowanych. / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Zajęcia edukacyjne w Akwarium Gdyńskim MIR. / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Program zajęć przybliża specyfikę środowiska morskiego – jego bogactwo i zagrożenia oraz wszystko to, co fascynuje i z morzem jest związane. / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Dascyllus / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Budynek Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Lekcje w Akwarium Gdyńskim są więc dostosowywane do wieku uczestników i przez to mają różnorodny charakter. / Fot. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego ? Państwowego Instytutu Badawczego, to niezwykłe miejsce w centrum Gdyni, otoczone z trzech stron morzem, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej.

Akwarium Gdyńskie MIR – PIB
Al. Jana Pawła II 1
81-345 Gdynia
Biura czynne: 8:00 – 15:00
tel.+48 587 326 601
fax +48 587 326 611
e-mail: [email protected]

Do największych atrakcji tego ogrodu zoologicznego należy największa w Polsce rafa koralowa, która zachwyca feerią barw i bogactwem kształtów jej mieszkańców- intrygujących bezkręgowców morskich jak strzykwy, rozgwiazdy czy jeżowce oraz ryb rafowych – skrzydlic, muren, błazenków, pławikoników i wielu, wielu innych. Niezwykłe poruszenie wśród zwiedzających wywołują także ośmiornica olbrzymia, groźne żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz zaskakujące płazy aksolotle meksykańskie pozostające przez całe życie w postaci larwalnej.
Niezapomnianą przygodą będzie z pewnością wizyta w Amazonii – najbogatszym gatunkowo obszarze Ziemi. Ekspozycję tę zamieszkują najcięższe węże świata-anakondy zielone, najgroźniejsze z piranii- piranie czerwone, największe ryby słodkowodne arapaimy oraz piękne, lecz niebezpieczne płaszczki słodkowodne.
Akwarium Gdyńskie MIR-PIB to także idealne miejsce na bliższe spotkanie z fascynującymi mieszkańcami Bałtyku. W Sali Mokrej można nie tylko zobaczyć, lecz również dotknąć storni, jesiotrów i babek byczych.

Edukacja Morska

Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB  jest działalność edukacyjna. W zeszłym roku w naszych zajęciach wzięło udział prawie 40 tysięcy osób z całego kraju i nie tylko. Akwarium gościło młodzież szkolną, przedszkolaki, studentów (również Uniwersytetów III Wieku). Celem placówki jest zapoznanie jak największej liczby osób z tematyką biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska. Uczestnikom proponowany jest udział w zajęciach warsztatowych, laboratoryjnych i pokazowych, a nawet, w ramach projektów, rejsy kutrem hydrograficznym. Organizatorzy zapraszają także na projekcje filmowe, prezentacje multimedialne oraz na fantastyczne wydarzenia weekendowe.

Godziny otwarcia 

 • 1 kwietnia – 31 maja codziennie w godz. 9:00 – 19:00 (kasa do 18:30), oprócz 24 kwietnia (Wielkanoc)
 • 1 czerwca – 31 sierpnia codziennie w godz. 9:00 – 20:00 (kasa do 19:30), oprócz 23 czerwca (Boże Ciało)
 • 1 września – 30 września codziennie w godz. 9:00 – 19:00 (kasa do 18:30)
 • 1 października – 31 marca codziennie w godz. 10:00 – 17:00 (kasa do 16:30) oprócz poniedziałków od 2 listopada do 28 lutego oraz oprócz 1 listopada (Wszystkich Świętych), 24 – 25 grudnia (Boże Narodzenie), 31 grudnia (sylwester), 1 stycznia (Nowy Rok).
 • Ceny biletów wynoszą: normalny – 24 zł, ulgowy – 16 zł
 • Bilety ulgowe przysługują dzieciom, młodzieży szkolnej i studenckiej, emerytom, rencistom oraz opiekunom grup (1 opiekun na mniej niż 10 osób).
 • Wstęp bezpłatny obejmuje dzieci do lat 4, opiekunów grup (1 opiekun na co najmniej 10 podopiecznych), opiekunów osób niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo, pracowników ogrodów zoologicznych oraz przewodników PTTK.

Promocje cenowe:

 • bilety rodzinne
 • roczny bilet imienny
 • karta rabatowa Przyjaciela Akwarium Gdyńskiego  MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie dysponuje następującymi zapleczami dydaktycznymi:

 • Sala Kinowa

Sala Kinowa jest klimatyzowanym pomieszczeniem wykładowym i konferencyjnym. Została oddana do użytku w czerwcu 2005 roku. Przeznaczona jest do prezentacji wykładów multimedialnych oraz przeprowadzania projekcji filmowych.
Sala Kinowa mieści maksymalnie 50 osób i wyposażona jest w projektor multimedialny, notebook, odtwarzacz DVD i VHS, przestrzenne nagłośnienie oraz przyłącze sieci internetowej.

 • Multimedialna Sala Ekologii Morza

Sala wyposażona jest sprzęt multimedialny wysokiej jakości, pozwalający spełniać jej także rolę podobną do Sali Kinowej.
W Multimedialnej Sali Ekologii Morza odbywają się klasyczne zajęcia laboratoryjne z wykorzystaniem binokularów – dla uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Młodzi naukowcy stykają się podczas proponowanych zajęć z tematyką szeroko rozumianej ekologii środowiska wodnego i lądowego. Sala przewidziana jest dla grup maksymalnie 24 osobowych.

 • Laboratorium Biologiczne

To sala przystosowana do prowadzenia zajęć laboratoryjno-badawczych, wyposażona w meble laboratoryjne oraz mikroskopy stereoskopowe, szkło laboratoryjne oraz przyrządy do pobierania prób przeznaczone dla uczestników zajęć warsztatowych. Sala jest przystosowana do prowadzenia zajęć dla grup 24 – 28 osobowych. Na wyposażeniu sali jest także sprzęt komputerowy, który umożliwia prowadzenie zajęć z wykorzystaniem najnowszych technik prezentacji i digitalizacji obrazu oraz wizualizer pozwalający obserwować żywe zwierzęta w dużym powiększeniu.

 • Eksperymentalna Pracownia Wody

Zajęcia prowadzone w Eksperymentalnej Pracowni Wody mogą być uzupełnieniem zajęć edukacyjnych z chemii wody, bądź stanowić pierwszą lekcję chemii w Akwarium Gdyńskim. W sali, gdzie zajęcia prowadzone są w grupach 10-12 osobowych, poznajemy działanie filtrów odwróconej osmozy służące do odsalania wody, czy złóż jonitowych zmniejszających jej twardość ogólną. Prezentowane są sposoby oczyszczania wody morskiej na przykładzie akwarium rafowego. Dodatkowe stanowiska służą poznaniu, czym jest efekt cieplarniany oraz jaki odczyn ma woda deszczowa i z czego to wynika. Eksperymenty pozwalają „dotknąć” sposobów usuwania fosforu ze ścieków, wykorzystując modelową oczyszczalnię ścieków. Pokaz łączy się z prezentacją multimedialną.

 • Sala Przedszkolna

Sala ta jest pomieszczeniem stworzonym z myślą o edukacji ekologicznej dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, w grupach 25 – 30 osobowych. Sala Przedszkolna jest wyposażona w narzędzia niezbędne do prowadzenia zajęć metodami nauki interaktywnej, co umożliwia zainteresowanie maluchów problemami ekologii. W kolorowej sali pełnej pluszowych, morskich zwierzaków, realizowane są zajęcia angażujące zmysły i wykorzystujące techniki manualne.

 • Sala Mokra

Jest to sala będąca częścią ekspozycji Akwarium Gdyńskiego, w której znajdują się zbiorniki dotykowe. Dla młodych gości placówki jest to miejsce, gdzie można przyjrzeć się z bliska rybom, podpatrzeć ich zachowanie, a nawet je dotknąć. W sali tej znajdziemy również małe zbiorniki rafowe i słodkowodne prezentujące drobne zwierzęta, które trudno dostrzec w dużych zbiornikach na ekspozycji. Sala Mokra w sezonie jest udostępniona dla wszystkich zwiedzających, a poza sezonem jest elementem części zajęć edukacyjnych.

Źródło: www.akwarium.gdynia.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię