Fot. Aquarium

Fot. Aquarium

Fot. Aquarium

Jest to przede wszystkim nowoczesne, multimedialne muzeum, które stawia na interaktywność. W Aquarium nie znajdziecie zakurzonych gablotek czy znudzonych oprowadzających, przywita Was pełna entuzjazmu, wykwalifikowana kadra młodych ludzi, którzy barwnie opowiedzą o zwierzakach zamieszkujących obiekt, a także podzielą się zabawnymi historiami, które wydarzyły się w trakcie ich pracy. Aquarium jako JEDYNE zoo w Polsce pozwala wszystkim zwiedzającym zaglądnąć za kulisy ekspozycji.

Aquarium i Muzeum Przyrodnicze w Krakowie
ul. Św. Sebastiana 9
31-049 Kraków
tel. 012 429 10 49
www.aquariumkrakow.com
www.facebook.com/aquarium.krakow

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 9.00 – 19.00
sobota  9.00 – 20.00
niedziela 10.00 – 20.00

*Ostatnich zwiedzających zapraszamy na godzinę przed zamknięciem

Animacje i organizacja urodzin – tel.: 12 429 10 49, e-mail: [email protected].
Promocja i marketing – Joanna Hajda tel.: 509-932-570, e-mail: [email protected]

W każdy poniedziałek, środę i piątek między 15:30 a 16:00 można wziąć udział w karmieniu ryb drapieżnych, a w każdą niedzielę w godzinach 12:00-13:00 oraz 16:00-17:00 odbywa się pokaz zwierząt.  Dodatkowo, w każdą niedzielę między 11: 00 a 16:00 na wszystkie dzieci czeka sympatyczna animatorka, która wyczaruje farbkami na twarzach maluchów, bądź skręci z kolorowych baloników, mieszkańców Aquarium. Wymienione atrakcje wliczone są w cenę biletu wstępu.

Cała wystawa składa się z 4 części: pierwszej – poświęconej głównie rybom słodko- i słonowodnym, znajdują się tu m.in. drapieżne mureny, piranie, wesołe błazenki (popularnie zwane rybką Nemo), konik morski, strzępiel, różne gatunki krewetek, kraby, niezwykle ciekawa ryba potrafiąca żyć zarówno w wodzie jak i na lądzie – poskoczek, rozgwiazdy, koralowce czy ukwiały

.Część druga ekspozycji to przede wszystkim gady i płazy. W terrariach zobaczyć można nie tylko ogromne żółwie, jaszczurki, warany, tropikalne żaby, kameleony, boa dusiciele, pytony siatkowe i tygrysie, ale także jedne z najmniejszych na świecie, zagrożone wyginięciem, małpki – tamaryny białoczube. Dodatkowo, tylko w Aquarium, można oglądać ekspozycję jednych z najbardziej jadowitych węży świata! Komnatę Jadowitych zamieszkują m.in. takie okazy jak: trwożnica Waglera, biczówka, grzechotnik wenezuelski, żmija sykliwa czy żmija szorstkołuska. Spotkać można tu również, jedną z dwóch na świecie, jadowitą jaszczurkę – helodermę meksykańską, a wymienione okazy to tylko część kolekcji.

W części trzeciej, tzw. muzealnej znajduje się jedyny na świecie, tak dobrze zachowany (razem z tkankami miękkimi!), okaz nosorożca włochatego sprzed ponad 30 tyś. lat, kości mamutów, niedźwiedzia jaskiniowego, jelenia olbrzymiego a także osobna ekspozycja z przeróżnymi skamieniałościami i minerałami. Wizyta ‘u nosorożca’ to wspaniała lekcja historii i jedyna okazja spotkania z tymi prehistorycznymi zwierzakami.

Część czwarta, otwarta w listopadzie 2010 r., stanowi ekspozycję poświęconą niesamowitym insektom oraz przerażającym pająkom z całego świata. Jadowita skorpiony, liściec, patyczaki, szarańcza czy słynna skolopendra to tylko niektóre ze zwierząt, które można tu zobaczyć.

Aquarium i Muzeum Przyrodnicze w Krakowie to doskonały pomysł na randkę czy aktywne spędzenie weekendu wraz z rodziną, ale także na niezapomniane urodziny dla Twojego dziecka, które nie tylko świetnie bawią, ale i edukują.

Muzeum posiada również bogaty program edukacyjny przygotowany dla wszystkich typów szkół. 
Szczegóły na stronie internetowej www.aquariumkrakow.com oraz pod nr tel.: 12 429 10 49.

Źródło: www.aquariumkrakow.com
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię