Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy ? nie tylko u najmłodszych!

We wrześniu 2013 roku Centrum ukazało się zwiedzającym w nowoczesnej odsłonie ? po przebudowie znalazło się w nim 120 nowych, interaktywnych stanowisk zapraszających do twórczego eksperymentowania i odkrywania naukowych ciekawostek.

Wystawa główna podzielona jest na 4 strefy tematyczne.

Pierwsza z nich, HYDROŚWIAT zaprasza do poznania tajemnic wodnego świata ? budując tamy, zapory czy tworząc wodne wiry będzie można nieźle się pochlapać. Bo w końcu woda to nieokiełznany żywioł!

DRZEWO ŻYCIA to wystawa skupiająca się na zagadnieniach przyrodniczych, gdzie zwiedzający będą mogli z bliska podejrzeć zachowania zwierząt, a nawet zobaczyć świat ich oczami. Będzie można też odczuć na własnej skórze trzęsienie ziemi i podziwiać przyrodniczy fotoplastykon.

Wystawa NIEWIDOCZNE SIŁY pokaże fizyczny wszechświat bez uciekania się do wzorów i wykresów. Zagadki dotyczące środka ciężkości, ciśnienia, magnetyzmu czy fal dźwiękowych staną się dziecinnie proste.

Na deser, w sekcji AKCJA – CZŁOWIEK czeka nas wyprawa w głąb ludzkiego ciała. Dzięki multimedialnym manekinom zajrzymy do środka naszych organizmów, poznając zachodzące w nich procesy. Przeprowadzimy też wirtualną operację i, dzięki nowoczesnej technologii, przekonamy się jak będziemy wyglądać w wieku 80 lat!

Oprócz stałej ekspozycji, Centrum oferuje również szereg dodatkowych atrakcji. Jedną z nich jest podróż do Wirtualnego Świata Wynalazków Leonardo Da Vinci ? wystawy ukazującej dzieła geniusza renesansu za pomocą technologii Rozszerzonej Rzeczywistości. W murach EXPERYMENTU znajdziecie też wystawy tymczasowe. W ofercie Centrum jest też wachlarz działań edukacyjnych (zajęcia dla grup zorganizowanych, warsztaty, prelekcje czy pokazy naukowe).

Centrum Nauki EXPERYMENT to:

  • kilkaset interaktywnych stanowisk
  • 4 wystawy główne, gdzie eksperymentować można przez cały dzień
  • nowoczesny budynek, zdolny pomieścić jednorazowo 700 zwiedzających
  • 3,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni ? gdzie zaparkować mogłoby ponad 100 gdyńskich trolejbusów
  • 3 sale edukacyjno-warsztatowe
  • kilkudziesięciu edukatorów  – entuzjastów nauki, potrafiących w przystępny sposób wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowane zależności świata nauki
  • fascynujące wystawy tymczasowe, wprowadzające w świat różnych dziedzin nauki
  • warsztaty, wykłady oraz specjalne pokazy naukowe na żywo

? i wiele innych atrakcji!

INFORMACJE PRAKTYCZNE, CENY BILETÓW itd.

Ceny biletów:

Bilet normalny 20 zł
Bilet ulgowy

(dzieci powyżej 2 lat, uczniowie i studenci za okazaniem ważnej legitymacji, seniorzy 70+, każdy członek grupy co najmniej 10-cio osobowej)

12 zł
Bilet rodzinny 2+1 50 zł
Bilet rodzinny 2+2 58 zł
Bilet rodzinny 2+3 66 zł
Bilet rodzinny 2+4 74 zł
Bilet rodzinny 2+5 82 zł
Dziecko do 2 lat, 1 opiekun grupy na 10 osób, opiekun towarzyszący osobie niepełnosprawnej w stopniu znacznym bezpłatnie

 

Godziny otwarcia:

Wtorek ? Piątek: 9.00 ? 18.00

Sobota ? Niedziela: 10.00 ? 19.00

Poniedziałek: nieczynne

Adres:

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia

tel. +48 58 698 21 37

fax: +48 58 698 26 60

[email protected]

www.experyment.gdynia.pl

 

Link do filmu promocyjnego: http://www.youtube.com/watch?v=B9FDvGtYc_A

Centrum Nauki EXPERYMENT Drzewo_Życia_1 Centrum Nauki EXPERYMENT Hydroświat_1 Centrum Nauki EXPERYMENT Hydroświat_2 Centrum Nauki EXPERYMENT Niewidoczne_Siły_1 Centrum Nauki EXPERYMENT Niewidoczne_Siły_2 Wystawa Centrum Nauki EXPERYMENT_1 Wystawa Centrum Nauki EXPERYMENT_2 Wystawa Centrum Nauki EXPERYMENT_3

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię