Zielona Szkoła Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. / Fot. Wdzydzki Park Krajobrazowy

Izba Edukacyjna. / Fot. Wdzydzki Park Krajobrazowy

Zajęcia w terenie. / Fot. Wdzydzki Park Krajobrazowy

Izba Edukacyjna znajduje w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie. Izba jest miejscem, gdzie często odbywają się warsztaty i zajęcia związane z edukacją ekologiczną.

Izbba Edukacyjna i Zielona Szkoła Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych w Słupsku
Oddział Zespołu w Kościerzynie
Wdzydzki Park Krajobrazowy
ul. Świętojańska 5E
83-400 Kościerzyna
woj. pomorskie
 tel:   58 686-82-73
tel/fax:   58 686-82-74 
[email protected] 

W zajęciach uczestniczą nie tylko dzieci i młodzież, ale również osoby dorosłe zainteresowane tematyką edukacji ekologicznej.  Program zajęć jest dostosowywany do kategorii wiekowej uczestników, a realizowana tematyka spotkań ukazuje piękno i bogactwo Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. 

Sala przystosowana jest do przyjęcia maksymalnie 60 osobowych grup. Wyposażona jest w: rzutnik, projektor multimedialny, wizualizer, komputer, wideo oraz mikroskopy. Park dysponuje również pomocami dydaktycznymi, planszami, i eksponatami przyrodniczymi. Zajęcia prowadzone są przez cały rok. W ramach swej działalności Izba Edukacyjna oferuje również zajęcia terenowe, laboratoryjne, praktyczne i teoretyczne z zakresu ekologii oraz ochrony przyrody i środowiska.

Szczególnie polecaną formą zajęć są zajęcia terenowe, które dają możliwość zapoznania się z przyrodą, zaprzyjaźnienia się z nią i uzyskania wielu informacji na temat Parku i otaczającej go przyrody. Obserwowanie zjawisk przyrodniczych, piękno krajobrazu, jego kolorystyka – stanowi bogate źródło doznań, działa na wrażliwość i zbogaca przeżycia.

Zielona Szkoła w Schodnie

Wdzydzki Park Krajobrazowy dysponuje również terenową placówką edukacyjną, którą jest  Zielona Szkoła w Schodnie stanowiąca jedną z trzech placówek ekoedukacyjnych w Pomorskim Zespole Parków Krajobrazowych. W atrakcyjny sposób przekazuje podstawową wiedzę na temat otaczającego nas środowiska przyrodniczego, wytwarza u dzieci pozytywną więź z przyrodą, rozwija poczucie współodpowiedzialności i potrzebę ochrony środowiska naturalnego. Przybliża też kulturę i tradycję tej części Kaszub. W swej bogatej ofercie, przeznaczonej przede wszystkim dla zorganizowanych grup młodzieży z województwa pomorskiego, Szkoła proponuje zajęcia w formie warsztatów terenowych, interesujących obserwacji przyrodniczych i wycieczek, zapewniając jednocześnie wypoczynek w przepięknej okolicy. Zajęcia w Szkole są prowadzone przez pracowników Zielonej Szkoły, Uniwersytetu Gdańskiego, Nadleśnictw Kościerzyna i Lipusz, Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra”, pracowników Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. 

Źródło: www.zielonaszkola.wdzydzkipark.pl  http://www.wdzydzkipark.pl/page,128,IZBA_EDUKACYJNA 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię