Przedstawienie teatralne dla dzieci o tematyce ekologicznej przygotowała Spółka ENERIS . Jego bohaterami są postacie znane z innych działań edukacyjnych Spółki ? Szymek i Misia, które wspólnie z widzami, pod okiem fikcyjnego Profesora Surowieckiego, zgłębiają wiedzę na temat segregacji surowców oraz naszej wspólnej odpowiedzialności za środowisko. 

?Najlepszy prezent? jest kolejnym, komplementarnym elementem koncepcji edukacyjnej ENERIS: ?Redukuj ? Odzyskuj ? Przetwarzaj?: redukuj ? swój wpływ na środowisko; odzyskuj ? tak dużo surowców jak to możliwe; przetwarzaj ? to czego nie da się już użyć jako surowca wtórnego, można jeszcze przetworzyć w kompost lub energię.

Szymek i Misia – bohaterowie przedstawienia dowiadują się, że odpady należy segregować, a wiele z nich może mieć zupełnie nowe zastosowania. Dzięki Profesorowi Surowieckiemu i wiewiórce Rudej Kitce przekonują się, że każdy z nas jest odpowiedzialny za środowisko i nasze działanie ma swoje konsekwencje, za które trzeba brać odpowiedzialność. W scenariuszu przewidziano wesołe piosenki oraz udział małych widzów w przebiegu zdarzeń.

Premiera spektaklu odbyła się pod koniec maja w Jaworznie w trakcie obchodów Święta Rodziny.

Przedstawienie około 40 minutowe, zostało zaplanowane tak, aby można je było wystawiać zarówno na scenie teatru, jak i w przedszkolach czy szkołach. Autorem scenariusza i piosenek jest Szymon Jachimek, artysta znany m.in.. z występów w kabarecie LIMO.

– Gorąco zapraszam samorządy do współpracy! Nasze przedstawienie powinno służyć jak największej liczbie osób, stąd jesteśmy gotowi na jego udostępnianie do wykorzystania lokalnego przez np.: placówki oświatowe czy kulturalne. Od strony praktycznej przygotowaliśmy je w taki sposób, by przy minimalnej ilości dekoracji, rekwizytów, strojów, czy zdolności wokalnych (piosenki i podkłady do nich udostępniamy w wersji cyfrowej) ułatwić zarówno profesjonalnym aktorom jak i kółkom teatralnym inscenizację naszej sztuki ? zaprasza Magdalena Sułek Domańska, Dyrektor ds. Komunikacji ENERIS.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię