Mieszkańcy Elbląga wiedzą, że pod koniec maja warto pojawić się z zebranymi przez siebie odpadami na Placu Jagiellończyka. Od wielu lat Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu organizuje tam wydarzenie, w ramach którego przyniesione śmieci można otrzymać krzew, kwiaty ozdobne, zioła lub pojemnik na bioodpady.

Zorganizowana przez ZUO zbiórka odpadów w ramach Festynu GOZ. Nie marnuj, napraw, wymień! (27 maja 2023 r.), jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Już od rana przy punktach zbiórki gromadzili się z makulaturą, butelkami szklanymi oraz zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Podczas wydarzenia funkcjonował także  POP (Punkt Obrotu Przedmiotów), gdzie można było oddać książki, zabawki, gry planszowe, wózki dla dzieci, rowery, hulajnogi, a także ceramikę użytkową. Dzięki temu przedmioty te zamiast trafić na składowisko, zyskały nowych właścicieli. 

Tradycyjnym elementem Festynu są też warsztaty kreatywne. W tym roku można było zrobić las w słoiku, domek dla owadów zapylających, drewnianą podkładkę pod kubek oraz dekorację do doniczki z korka po winie. Nie zabrakło także konkursu z użyciem koła fortuny, w którym poprawną odpowiedź na pytanie, rebus, zadanie lub zagadkę można było otrzymać komiks „Piekarczyk znów o Elbląg walczy”, kubek, zakładkę do książki lub długopis. Swoją wiedzę na temat segregacji odpadów można też było sprawdzić, grając w wielkoformatową grę planszową pn. „Spacerkiem po wiedzę”. 

Na scenie odbywały się z kolei konkursy oraz przedstawienia edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami oraz występy lokalnych artystów. Przybyłe na wydarzenie dzieci mogły też skorzystać z dmuchańców, zjeżdżalni, malowania twarzy, a także wziąć udział w pokazie baniek mydlanych.

GALERIA ZDJĘĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię