W związku z dużym zainteresowaniem elementarzem pt. ?Abecadło śmieciadło?, który w 2007 roku został wydany przez Stowarzyszenie ?Ekoskop?, postanowiono wydać nową edycję tej wartościowej książeczki.

W „Abecadle…” każdej literze towarzyszy kolorowy rysunek i krótki, łatwy do zapamiętania wierszyk opisujący wybrany ekologiczny problem. W 2007 i 2008 roku Stowarzyszenie, z wykorzystaniem książeczki, pilotażowo przeprowadziło 105 godzinnych zajęć ekologicznych dla dzieci w rzeszowskich przedszkolach i szkołach podstawowych.

Projekt „Abecadło śmieciadło” skierowany jest do dzieci i nauczycieli i ma na celu: praktycznie przygotować nauczycieli do samodzielnej pracy z książeczką w celu propagowania proekologicznych zachowań wśród dzieci oraz dostarczyć nauczycielom przydatnej wiedzy nt. prawidłowego postępowania z domowymi odpadami, a także wywołać i utrwalić proekologiczne zachowania polegające na domowej segregacji odpadów wśród dzieci i pośrednio w ich środowiskach rodzinnych.

Grupą docelową zadania są nauczyciele przedszkolni i nauczania zintegrowanego (klas 0-III) szkoły podstawowej oraz dzieci przedszkolne (5 i 6-latki) i uczniowie klas 0-III szkoły podstawowej (7,8 i 9-latki) z terenu ośmiu województw: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego.

Źródło: www.abecadlosmieciadlo.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię