W stolicy będzie więcej miejsc przyjaznym rowerzystom. Ratusz deklaruje, że chętnym klubom, kawiarniom czy muzeom ufunduje stojaki i załatwi montaż. Razem wybierzemy najlepsze miejsca. „Gazeta Stołeczna” ogłosiła maj miesiącem rowerzystów. Zaczynamy akcję „Kręć, Warszawo!”. Poparł akcję Ratusz, który rzucił własne hasło: „Weź stojak od miasta!”.

Deklaruje, że szybko uda się uzyskać pozwolenia na rozstawienie stojaków, by można było je zamontować najpóźniej po kilku tygodniach od wskazania lokalizacji. Urząd miasta deklaruje, że sam ustawi je w 15-20 miejscach (przynajmniej po kilka stojaków w każdym punkcie).

Konkurs pn. "Weź stojak od Miasta".

Na propozycje od właścicieli klubów, kawiarni czy przedstawicieli muzeów i galerii organizatorzy akcji czekają pod adresem mailowym: [email protected] i proszą o krótkie uzasadnienie propozycji i fotografię miejsca, w których mogłyby stanąć stojaki. Najlepsze lokalizacje organizatorzy wybiorą razem z przedstawicielami organizacji rowerowych i urzędu miasta. Stojaki zostaną zamontowane pod koniec czerwca.

Organizatorami rowerowego miesiąca "Kręć Warszawo" jest "Gazeta Wyborcza" i stołeczny ratusz. To część ogólnopolskiej akcji "Polska na Rowery". Partnerem akcji jest firma Giant Polska. Patroni Medialni: Radio Złote Przeboje, AMS, Metro, Sport.pl, Warszawa.gazeta.pl, TVN Warszawa, Siskom, City Doping, Hiro, Warszawska Masa Krytyczna i Zielone Mazowsze.

Źródło: Gazeta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię