W grudniu w Poznaniu odbędzie się 26. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza ALE KINO! To największa i najstarsza tego typu impreza w Polsce. W repertuarze nie mogło zabraknąć filmów ekologicznych.

Podczas 80 seansów pokazanych zostanie ponad 100 filmów z 30 krajów. Ta filmowa różnorodność została ujęta w kilka pokazów tematycznych, takich jak ALE KINO! STRASZY (horrory), KLIMATYCZNE ALE KINO! (ekologia), ALE KINO! ALE HISTORIA! (historia i współczesne problemy społeczno-polityczne), ALE KINO! Z PIŁKĄ (futbol na ekranie). Najmłodsi uczestnicy Festiwalu, w wieku od 2 do 4 lat, będą mogli obejrzeć filmy animowane na pokazach ALE KINO! NAJNAJMŁODSZEGO WIDZA.

Impreza odbędzie się w czterech obiektach: dwóch poznańskich Multikinach, Centrum Kultury Zamek oraz w Słodowni (Stary Browar).

Na artystów filmowych czekają liczne nagrody:  Platynowe Koziołki, Złote Koziołki, Nagroda Marcinka, Nagroda Marcina i Nagroda Publiczności. Impreza będzie wypełniona spotkaniami z artystami, a po części ALE KINO! Z PIŁKĄ odbędą się spotkania z piłkarzami KKS Lech.

Twórcy festiwalu chcą też przeprowadzić akcję ALE AUTOBUS!, w ramach której organizatorzy dofinansują dojazd kilkunastu zorganizowanych grup z Wielkopolski (informacje Centrum Sztuki Dziecka, tel. 061 646 44 79).

Źródło: www.tutej.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię