„All for Planet” jest ekologiczną inicjatywą Allegro, która jest skierowana do użytkowników tego serwisu. Akcji przyświeca hasło: „Zmieniamy rzeczy na lepsze” – celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz propagowanie zachowań proekologicznych.

Fundacja „All for Planet” została założona w listopadzie br. Jej celem jest prowadzenie i wspieranie inicjatyw proekologicznych, tj. wdrażanie nowych rozwiązań w zakresie ochrony środowiska, promocja proekologicznych firm i instytucji, edukacja ekologiczna czy przeciwdziałanie katastrofom naturalnym oraz łagodzenie ich skutków.

Uczestnicy akcji namawiani są do tego, by robić zakupy z rozsądkiem, wybierając produkty, które są energooszczędne i nadają się do recyklingu, natomiast zużyty sprzęt powinien podlegać utylizacji. 

W trakcie konferencji klimatycznej, od każdej sprzedanej rzeczy, serwis aukcyjny Allegro przeznaczył 10 gr. na cele ekologiczne. W sumie zebrano już 551648,50 zł. Niebawem rozpocznie się sonda fundacji, która ma wyłonić jeden z czterech celów ekologicznych, na który można przeznaczyć pieniądze. Użytkownicy będą mogli głosować za utworzeniem ścieżek rowerowych w Wielkopolsce, ratowaniem kasztanowców w Poznaniu, rewitalizacją zabytkowego parku w Bytomiu oraz dodrzewianiem lasu komunalnego w Gliwicach

Źródło: www.allforplanet.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię