Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia: ?Poznajmy nasze drzewa i krzewy? które odbędą się 2 marca 2011 roku o godz. 14.30 w Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej Gdańsk, ul. Straganiarska 43-46 lub 9 marca 2011 roku o godz. 14.30 w Centrum Edukacji Ekologicznej przy Oczyszczalni Ścieków w Słupsku, ul. Sportowa 73.

Cel szkolenia:
Prezentacja nowego autorskiego programu multimedialnego „Poznajemy nasze drzewa i krzewy” oraz możliwości jego wykorzystywania w nauczaniu szkolnym i pozaszkolnym, połączona z doskonaleniem umiejętności rozpoznawania najpopularniejszych drzew i krzewów.

Adresaci:
Nauczyciele, głównie przyrody i biologii wszystkich typów szkół, edukatorzy.

Metodyka:
Szkolenie składać się będzie z dwóch, uzupełniających się elementów
    * prelekcji
    * warsztatu praktycznego rozpoznawania drzew i krzewów na podstawie programu multimedialnego oraz materiału biologicznego.

Uczestnicy szkolenia otrzymają pakiety dydaktyczne wspomagające pracę z uczniami.

Program szkolenia:  14.30 – ok. 17.30

   1. Powitanie uczestników – krótka informacja o CIEE i założeniach przedsięwzięcia.
   2. Wykład „Drzewa w polskiej codzienności” – dr Michał Buliński w Gdańsku, mgr Jakub Kazimierski w Słupsku (ok.45 min)
   3. Warsztaty rozpoznawania drzew i krzewów – praktyczny blok warsztatowy z ćwiczeniami poszerzający umiejętność oznaczania rodzimych gatunków drzew za pomocą liści, kwiatostanów, owocostanów, kory i pokroju drzewa (z wykorzystaniem materiału biologicznego, rysunków i fotografii) – Kamila Kozieł, Jowita Kurach oraz Agnieszka Hylla.
   4. Prezentacja multimedialnego programu „Poznajemy nasze drzewa i krzewy”, ćwiczenia oraz ewaluacja.

Prosimy o zapisy na szkolenie (imię i nazwisko, szkoła, nr telefonu kontaktowego) do dnia 1.03.11 r. drogą mailową na adresy: Gdańsk: [email protected] lub telefoniczną (tel./faks 58 301 80 99) Słupsk:. [email protected] lub telefoniczną (tel. 59 842-92-29). W szkoleniu może uczestniczyć po 20 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenia realizowane są w ramach projektu „Bioróżnorodność – poznaj by zachować” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię