Towarzystwo Ochrony Siedlisk ?ProHabitat? zrealizowało projekt ?Segregacja. Lubię to!?, którego celem jest wsparcie edukacji ekologicznej w Białymstoku poprzez promocję segregowania odpadów. Głównymi adresatami projektu są dzieci w wieku 5-6 lat.

Głównymi adresatami projektu były dzieci z 10 wybranych przedszkoli białostockich, w których zostały przeprowadzone aktywne warsztaty edukacyjne z wykorzystaniem odpadów.

Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali ekologiczne długopisy papierowe oraz kredki, a każde przedszkole uczestniczące w projekcie otrzymało 3 kosze do segregacji odpadów przeznaczone na plastik, papier i szkło oraz tablicę edukacyjną  z zasadami segregacji odpadów.

W ramach projektu został również zorganizowały konkurs plastyczny na plakat promujący ideę segregacji odpadów, w którym mogły wziąć udział wszystkie białostockie przedszkola. Na konkurs wpłynęło 28 prac z 12 przedszkoli, z których komisja konkursowa nagrodziła 6 prac.

Zwycięską pracę wykonała Marta Bajkowska z Przedszkola Samorządowego Nr 32 w Białymstoku. Plakat został wydrukowany w ilości 500 szt. i jest kolportowany wśród białostockich przedszkoli.
 
Koordynator projektu:
mgr inż. Tomasz Hryciuk
e-mail: [email protected]
tel.: +48 501 475 706
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię