Nadleśnictwo Białowieża ma na swoim terenie wiele obiektów turystycznych oraz służących edukacji. Dołącza do nich właśnie nowoutworzona ścieżka edukacyjna o orliku krzykliwym i dwie wieże widokowe służące obserwacji tych ptaków.

Ścieżka znajduje się w pobliżu uroczyska Stara Białowieża. Zaczyna się przy drodze narewkowskiej około pół kilometra na północ od wyjścia ze Szlaku Dębów Królewskich i Książąt Litewskich.
 
Ścieżka w postaci pętli ma długość około 2,5 km. Prowadzi ona przez malowniczy las z wiekowymi świerkami i dębami oraz skrajem doliny rzeki Łutowni, gdzie znajduje się jedna z wież widokowych. Druga z wybudowanych wież widokowych znajduje się w dolinie rzeki Narewka przy szosie prowadzącej z Białowieży do Pogorzelec. 
  
Na ścieżce znajduje się 15 tablic edukacyjnych przedstawiających wygląd, zwyczaje i charakterystyczne cechy orlika krzykliwego. Opisy na tablicach są w języku polskim i angielskim.
 
Ścieżka oraz wieże widokowe powstały w ramach projektu Ochrona orlika krzykliwego na wybranych obszarach Natura 2000, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu LIFE+ Przyroda oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: Lasy Państwowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię