Szkoły aktywnie działające na rzecz ekologii mogą zgłosić się do konkursu o certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej (II stopień) i „Zieloną Flagę” (I stopień) i udziału w warsztatach „Siedem kroków szkoły do certyfikatu jakości” .

Już po raz trzeci Fundacja Partnerstwo dla Środowiska organizuje konkurs dla szkół, które chcą się ubiegać o miano Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej (LCAE) i międzynarodowy certyfikat "Zielonej Flagi". Wyróżnienia zostaną przyznane szkołom, które aktywnie realizują działania związane z ochroną środowiska.
   
Pierwszych 20 szkół, które zgłoszą się do ubiegania się o certyfikat otrzyma wsparcie techniczne w postaci audytu środowiskowego oraz możliwość jednego wdrożenia, które w wyniku pracy audytora zostanie uznane za najpilniejsze dla danej szkoły (wartość takiego pakietu wraz z audytem to ponad 3500 zł).
   
Miano Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej otrzymają szkoły, które  w szczególny sposób pobudzają i skupiają aktywność społeczną mieszkańców oraz przez przykład i działanie tworzą aktywne środowisko wychowawcze dla młodzieży. Tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej jest pierwszym stopniem do certyfikacji szkół międzynarodowym certyfikatem "Zielona Flaga". 

"Zielona Flaga" jest tytułem nadawanym szkołom na całym świecie  w ramach Programu Eco – Schools. Zainteresowane szkoły powinny przesłać kompletny formularz aplikacyjny do 30 kwietnia br.  na adres Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, ul. Krzyża 5/6, 31-005 Kraków, lub e-mail: [email protected]

Wyróżnione szkoły poza prestiżowymi tytułami Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej i "Zielonej Flagi" zdobędą również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród dobędzie się na ogólnopolskiej konferencji we wrześniu 2009 we Wrocławiu. 

Źródło: www.mos.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię