Na os. Błonie w Bydgoszczy stoi już ponad czterometrowa ekochoinka z butelek PET. Tłumy dzieci pojawiły się na skwerze im. Dunarowskiego, żeby wspólnie z ProNaturą spędzić Mikołajki.

W piątek 4 grudnia na skwerze im. Dunarowskiego w Bydgoszczy stanęła ekochoinka o wysokości ponad czterech metrów i średnicy podstawy wynoszącej blisko trzy metry. Zbudowana z prawie 1000 butelek PET oraz ozdobiona energooszczęnymi lampkami LED, w sposób ekologiczny rozpoczęła sezon świąteczny.

Inicjatorem akcji jest spółka ProNatura, która od przyszłego roku będzie odbierać odpady również z sektora VI (m.in. Osiedle Błonie). ProNatura współpracowała przy realizacji tej niecodziennej inicjatywy z Radą Osiedla Błonie oraz Sławkiem Piotrowskim, znanym m.in. z organizacji ?Wielkiego Wyścigu Butelkowego? i propagowania noszenia odblasków.

? Jest to pierwsza tego typu choinka, która powstała w Bydgoszczy. Chcemy przez nią pokazać jak ważny jest recykling oraz kreatywne wykorzystywanie przedmiotów nadających się do wyrzucenia. ProNatura od dawna edukuje i działa z myślą o ekologii. Dlatego postanowiliśmy przywitać mieszkańców osiedla Błonie właśnie takim miłym, świątecznym, ale i ekologicznym gestem ? wyjaśnia Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura
Ta realizacja z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu w sposób oryginalny i ciekawy wpłynie na odbiór przestrzeni miejskiej ? stwierdził Marek Iwiński, plastyk miejski.
W piątek zostały również ulotki informacyjne ProNatury, zachęcające mieszkańców do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Nieformalna grupa ?Sławek & Przyjaciele? przygotowała natomiast odblaski dla dzieci, które zgromadziły się przy choince. Każde dziecko otrzymało również drobny Mikołajkowy upominek.
Źródło: portalkomunalny.pl
Fot. ProNatura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię