Międzynarodowa Szkoła Argonaut zaprasza do wzięcia udziału w III edycji konkursu ekologicznego ?Coś z niczego?, skierowanego do przedszkolaków (4l-6l) i uczniów szkół podstawowych w Warszawie.

Tematem konkursu jest praca plastyczno-techniczna „Coś z niczego”, a jego celem poszerzanie wiedzy na temat potrzeby segregowania odpadów i oszczędzania surowców oraz zalet recyklingu, budowanie zainteresowań przyrodniczych, ochrona środowiska poprzez znajomość tematu związanego z recyklingiem, uświadomienie dzieciom właściwych zachowań w stosunku do otaczającej przyrody, dostrzeganie pozytywnych i negatywnych skutków działalności człowieka dla stanu naturalnego środowiska, prezentacja własnego sposobu na propagowanie wiedzy o recyklingu, budowanie postawy racjonalnego korzystania z zasobów przyrody.

Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie na adres: Międzynarodowe Przedszkole i Szkoła Podstawowa Argonaut, ul. Radarowa 6, 02-137 Warszawa, potwierdzonego przez dyrekcję placówki zgłoszenia uczestnictwa. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia mailem: [email protected].

Ostateczny termin nadesłania zgłoszeń uczestnictwa w konkursie upływa 10 kwietnia 2013 r.

Czas trwania konkursu:

  • od dnia zgłoszenia udziału w konkursie do 19 kwietnia 2013 r.,
  • ostateczny termin zgłoszenia placówki – 10 kwietnia 2013 r.,
  • ostateczna data dostarczenia prac do siedziby Szkoły – 16 kwietnia 2013 r.,
  • ocena Komisji – do 18 kwietnia 2013 r.,
  • wręczenie nagród – 22 kwietnia 2013 r.

Pracę konkursową należy wykonać z materiałów (odpadów) dowolną techniką (nowa rzecz stworzona z niepotrzebnych materiałów), a nauczyciel przeprowadza wstępną selekcję prac i przesyła jedynie 5 (łącznie na całą placówkę), jego zdaniem, najlepszych prac.

Zasady i tryb prowadzenia konkursu
konkurs przebiega w trzech kategoriach wiekowych:

  • dzieci wychowania przedszkolnego (4-, 5-, 6-latki),
  • klasy I-III szkoły podstawowej,
  • klasa IV-VI szkoły podstawowej,

Laureaci wraz z rodzicami zostaną zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się podczas obchodów Dnia Ziemi w Szkole – 22 kwietnia 2013r.
Międzynarodowe Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Szkoła Językowa ARGONAUT, ul. Radarowa 6, 02-137 Warszawa www.argonaut.edu.pl, [email protected], tel. sekretariat (+48) 504-509-504, recepcja (+48) 504-507-504.

 

Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy na temat potrzeby segregowania odpadów i oszczędzania surowców oraz zalet recyklingu, budowanie zainteresowań przyrodniczych, ochrona środowiska poprzez znajomość tematu związanego z recyklingiem. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię