Dzień Dziecka w Piasecznie obchodzono bardzo hucznie, toteż na dzieci czekała masa atrakcji. Jedną z nich był Piknik Pszczeli Cud Miód, który został zorganizowany w niedzielę, 2 czerwca, na skwerze Kisiela. 

W związku z tym, że każda okazja jest dobra by prowadzić działania edukacyjne w zakresie gospodarki odpadami, Wydział Gospodarki Odpadami Gminy Piaseczno przygotował dla mieszkańców ekostoisko. W jego ramach odbywały się m.in. warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów. By nie odbiegać jednak od  tematu wiodącego tego wydarzenia, na stoisku odbywały się warsztaty, tego których głównym tematem były… pszczoły. 

Dzieci wykorzystując niepotrzebne korki po winie wykonywały figurki pszczół, a z kartonów po mleku i soku przygotowywały domki dla owadów. Nie zabrakło też odpadowego koła fortuny, w którym nagrodą była m.in. gra edukacyjna „Komplecik”, torba bawełniana, kubek czy też książka o przyrodzie. 

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, a jego „odpadowy” akcent został doceniony. Świadczy o tym ilość osób uczestniczących w przygotowanych atrakcjach, sięgająca nawet ok. pół tysiąca osób. 

GALERIA ZDJĘĆ

Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię