Dziennik „Rzeczpopolita” prowadzi wakacyjny konkurs na siedem cudów polskiej natury.

Które miejsca uważamy na najpiękniejsze, najciekawsze, najbliższe sercu? Morskie Oko w Tatrach, przełom Dunajca w Pieninach, ruchome wydmy pod Łebą, rozlewiska Biebrzy? A może pierwotny las Puszczy Białowieskiej, ciekawie uformowany szczyt Szczelińca w Górach Stołowych, równiny Mazowsza, szumy na rzece Tanew na Roztoczu? Pomysłów mogą być setki.

Każdy może zgłosić swojego kandydata do tytułu „cudu polskiej natury”. Chodzi  o pejzaże wywołujące emocje – dające nam poczucie piękna, czasem kontaktu z czymś nadprzyrodzonym. Pod uwagę należy te miejsca, które można ogarnąć wzrokiem z jednego punktu obserwacyjnego lub obejść (przejść szlak) w czasie nie dłuższym niż jeden dzień wyprawy. Na przykład nie całe „Tatry” lub „wybrzeże Bałtyku”, lecz raczej „Dolina Pięciu Stawów” lub „klify w Jastrzębiej Górze”.

Przez całe wakacje redakcja dziennika będzie zbierać  propozycje. Co piątek w dodatku „Moje Podróże” znajdzie się relacja z tego etapu konkursu. We wrześniu będzie można głosować na konkretne cuda. Ostateczną listę kandydatów ułoży – z tych zgłoszonych w powszechnej akcji – kapituła plebiscytu, w skład której wejdą znani podróżnicy, przyrodnicy, geografowie, ekolodzy. Najciekawsze zgłoszenia będą opublikowane i nagrodzone książkami wydawnictwa Pascal.

Zgłoszenia można wysyłać drogą elektroniczną poprzez stronę www.rp.pl/cudapolski

źródło: "Rzeczpospolita"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię