W bieżącym roku przypada dwudziestolecie powołania przez Radę Europy europejskich dróg kulturowych, szlakiem Zakonu Cysterskiego. Związek Międzygminny ?Puszcza Zielonka? również jest gospodarzem fragmentu Szlaku Cysterskiego na swoim terenie.

Z tej racji, utworzony w 2007 r. Cysterski Szlak Rowerowy co roku staje się miejscem rajdu, którego uczestnicy mogą zaakcentować swoje poparcie dla idei tej trasy kulturowej. Na tegoroczny rajd zaproszeni są nie tylko rowerzyści, ale również wielbiciele nordic walking. Trasa Zakonna, Opacka, Kontemplacyjna… – wszystkie zaprowadzą uczestników na wspólną metę do leśnej klasy przy leśniczówce Annowo, a tym samym również będą uczestniczyć w europejskich obchodach jubileuszowych.  Aby rajd był wyjątkowy i godny zapamiętania – organizatorzy zachęcają do podążania w nim „w harmonii z naturą” – tj. ubrani w kolory przyrody, najchętniej w odcieniach zieleni. Fotograf uwieczni zaangażowanie i prześle stosowne zdjęcie wraz z życzeniami dla Szlaku – Radzie Koordynacyjnej Szlaku Cysterskiego w Polsce.

UWAGA! Trasy rowerowe zasadniczo są długodystansowe. Wyjątkiem jest trasa z Murowanej Gośliny i z tego powodu zalecana jest zwłaszcza rodzinom z dziećmi. Wszystkie trasy rowerowe spotkają się na półmetku w Kamińsku (parking leśny) i stamtąd jedną wspólną „wstęgą” przejadą na metę – co również zostanie zapisane na „historycznej” fotografii.

Po zakończeniu rajdu, ciepłej strawie i odpoczynku – organizatorzy zachęcają do udziału w Pikniku Cysterskim „Konwencjonalia” w Owińskach.

Źródło: Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka"

Plakat przedsięwziecia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię