Fundacja Partnerstwo dla Środowiska w ramach Programu Szkoły dla Ekorozwoju ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci i młodzież z przedszkoli, ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski pt. „Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej – 4 pory roku”.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie pocztówki przedstawiającej Szkołę/Przedszkole jako Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej czyli pobudzające i skupiające aktywność społeczną mieszkańców i młodzieży w inicjowaniu i realizowaniu praktycznych działań na rzecz rozwoju zrównoważonego, przybliżające dzieciom zagadnienia związane z ekologią i rozwijające postawy ekologiczne.

Główne kryteria oceny, to:

– trafność doboru tematu pracy,
– jakość wykonania, walory plastyczne i estetyczne
– oryginalność
– stopień trudności wykonania

Uczestnik konkursu może nadesłać – w terminie do 28 lutego 2010r. – jedną pracę, wykonaną w wybranej przez siebie technice plastycznej – rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika patchwork itp. Konkurs nie obejmuje prac przestrzennych.

W konkursie zostanie wytypowanych 10 najlepszych prac – uhonorowanych nagrodami rzeczowymi na łączną kwotę 2000,00 PLN oraz dyplomami.

Źródło: www.ekoszkola.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię