?????????????????????Urząd Miasta Zgierza oraz firma Engie rozpoczęli realizację projektu poświęconego efektywności energetycznej pn. „Zgierz ? naturalnie oszczędzaMy energię”. Jego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką dotyczącą racjonalnego gospodarowania energią, promocja oszczędzania energii, a także efektywności energetycznej.

W ramach projektu, w 23 placówkach oświatowych (przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjum i liceum), zlokalizowanych na terenie Zgierza, w dniach 21-27 marca br. odbędą się prelekcje dotyczące oszczędzania energii, przyjaznych dla środowiska źródeł energii i efektywności energetycznej. W ramach zajęć przy użyciu zestawów odnawialnych źródeł energii dzieci i młodzież będą poznawali tajniki wytwarzania energii ze źródeł naturalnych (słońca, wiatru), a także poznają różne sposoby dostarczania energii oraz jej oszczędzania. W ramach zajęć zostaną także zaprezentowane niektóre materiały i urządzenia, które są rzeczywiście wykorzystywane podczas prac termomodernizacyjnych (np. służący do docieplania styropian czy też lampy LED). Łącznie zostanie przeprowadzonych 34 prelekcji.

Podczas zajęć będą ogłoszone także trzy, realizowane w ramach projektu, konkursy. Przedszkolaki zostaną zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym pn. ?OszczędzaMY energię w przedszkolu? i ich zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej, obrazującej oszczędzanie energii w przedszkolu, natomiast uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej zostaną zaproszeni do udziale w konkursie fotograficznym pn. ?OszczędzaMY energię w domu? (konkurs na najlepszą fotografię obrazującą oszczędzanie energii w gospodarstwach domowych). Z kolei zadaniem gimnazjalistów będzie przygotowanie logotypu akcji ?Zgierz ? naturalnie oszczędzaMY energię?.

REGULAMIN_PRZEDSZKOLA

REGULAMIN_SZKOŁA_PODSTAWOWA

REGULAMIN_GIMNAZJUM

Termin przygotowania prac mija 21 kwietnia br. Nagrodami w konkursach są zabawki solarne, radia solarne czy też ładowarki solarne. Ponadto osoby wyróżnione będą mogły wziąć udział w warsztatach kreatywnego wykorzystania odpadów, które odbędą się w maju br. w Zgierzu.

Prelekcje, konkursy oraz warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów przeprowadzi Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS.

Projekt ma związek z termomodernizacją budynków oświatowych, odbywającą się w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego firmy Engie z Urzędem Miasta Zgierz.Do końca sierpnia 2018 r. budynki oświatowe przejdą termomodernizację energetyczną, która zagwarantuje miastu uzyskanie blisko 45% oszczędności w zużyciu energii.

Fot. Depositphotos

GALERIA – 21 marca 2017 r.

GALERIA – 22 marca 2017 r. 

GALERIA – 23 marca 2017 r. 

GALERIA – 24 marca 2017 r. 

GALERIA – 27 marca 2017 r. 

 

Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię