Ekologiczna żywność, ekologiczne produkty codziennego użytku i ekologiczny styl życia coraz częściej goszczą w naszych domach. Trudno się temu dziwić, w końcu dbałość o zdrowie i środowisko naturalne to już nie tylko moda ale konieczność. Koneserzy stylu ECO to konsumenci świadomi i wymagający, poszukujący niebanalnych propozycji. Ich potrzeby z pewnością zaspokoi bogata oferta odbywających się w Łodzi w dniach 11-13 października br. Targów Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej NATURA FOOD.

Targi są najważniejszą branżowa imprezą w Polsce, dedykowaną bioproduktom, ekożywności oraz produktom regionalnym i tradycyjnym. NATURA FOOD to niepowtarzalna okazja do bezpośredniego kontaktu z funkcjonującymi na polskim i zagranicznym rynku producentami ekoproduktów i wysokiej jakości żywności niskoprzetworzonej. – 2012 r. w Targach uczestniczyło blisko 300 wystawców i 10 tysięcy zwiedzających. Targi będą to okazja do nawiązania kontaktów biznesowych dla przedsiębiorców działających w branży bioproduktów.

Podczas tegorocznej edycji NATURA FOOD na zwiedzających czeka wiele atrakcji, w tym seminaria i prelekcje nt. nisko przetworzonej żywności wysokiej jakości, a także warsztaty dla szefów kuchni i dzieci, panele dyskusyjne, pokazy kulinarne oraz konkursy. Edukacyjny charakter imprezy ma na celu przede wszystkim zwiększenie stopnia świadomości ekologicznej konsumentów.

Handel żywnością ekologiczną to poważny i trudny biznes. Z myślą o przedsiębiorcach z branży zaplanowany jest panel dyskusyjny pt. BIOBIZNES FORUM, podczas którego właściciele i pracownicy sklepów z żywnością ekologiczną będą mogli podzielić swoimi doświadczeniami z prowadzenia ekobiznesów.

Przyznany zostanie także Złoty Medal NATURA FOOD na najlepszy produkt ekologiczny, naturalny i tradycyjny. Z kolei w ramach projektu ?Kreowanie marki Łódzkie poprzez promocję tradycyjnych smaków regionu? odbędzie się V wojewódzki konkurs produktów tradycyjnych ?Tygiel Smaków? oraz konkurs kulinarny ?Tradycyjne Smaki Regionu? dla uczniów szkół gastronomicznych z województwa łódzkiego.

Gościem specjalnym będą przedstawiciele węgierskiego sektora ekologicznego, którzy w ramach targowej ekspozycji zaprezentują najlepsze produkty ekologiczne z nad Balatonu a także podczas seminariów i warsztatów przedstawią dorobek i doświadczenia węgierskiej branży ECO.

Równolegle z NATURA FOOD odbędą się II Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO. Jest to wydarzenie dla producentów ekologicznych kosmetyków naturalnych, środków czystości do mycia, prania i sprzątania, a także ubrań dla dzieci z wysokiej jakości bawełny.

Honorowym Patronem Targów jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związek Województw RP oraz Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Łodzi. Patronat Branżowy nad wydarzeniami objęli: EKOLAND Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi, POLSKA EKOLOGIA Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych oraz czasopismo o produktach ekologicznych „BioKurier”.

Więcej informacji na stronie www.NATURAFOOD.pl oraz www.beeco.com.pl

Organizatorem imprezy są Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa.

2 KOMENTARZE

  1. Ja jestem jak najbardziej miłośnikiem stylu eko. Najbardziej lubię robić zakupy w takich sklepach ze zdrową żywnością jak tu. Bardzo duży asortyment także wybór spory:)

  2. Ja jestem jak najbardziej miłośnikiem stylu eko. Najbardziej lubię robić zakupy w takich sklepach ze zdrową żywnością jak [url=http://www.bogutynmlyn.pl]tu[/url] . Bardzo duży asortyment także wybór spory:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię